Посольство України в Державі Ізраїль

, Київ 00:54

В Посольстві України в Державі Ізраїль вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні

20 лютого, 15:00

Сьогодні, 20 лютого Україна вшановує Героїв Небесної Сотні, які змінили хід історії нашої держави та віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Революція Гідності розпочалася з мирних акцій протесту 21 листопада 2013 року, як реакція на рішення уряду призупинити процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Український народ вийшов на протестні акції відстоювати демократичні цінності, права і свободи та на підтримку європейського вектора зовнішньої політики України. Події перетворилися на масштабне повстання українців проти проросійського уряду контрольованого Кремлем.

20 лютого 2014 року протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. У цей день під час Революції Гідності в Києві силові підрозділи розстрілювали протестуючих. Всього за день число жертв сягло до ста осіб. В подальшому всіх протестуючих, які загинули під час Євромайдану і в період з 18-22 лютого 2014 року, назвали "Небесною сотнею".

Героям Небесної Сотні було присвоєно звання Героя України, а троє іноземців, які загинули під час Революції Гідності, були посмертно нагороджені орденом Героя Небесної Сотні.

11 лютого 2015 року, Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день - «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається щорічно 20 лютого з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян.