Посольство України в Державі Ізраїль

, Київ 04:49

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Ізраїлем

Культурно-гуманітарне співробітництво

Важливою передумовою розвитку культурно-гуманітарного співробітництва між Україною та Ізраїлем є присутність в Ізраїлі приблизно 500-тисячної громади вихідців з України, в тому числі декількох десятків тисяч етнічних українців. Суттєву роль у цьому процесі відіграє також те, що в Україні налічується більше, ніж 100-тисячна єврейська громада.

Для Ізраїлю значний інтерес в Україні становлять місця, де народилися і проживали видатні єврейські релігійні та культурні діячі, і які щорічно прагнуть відвідати тисячі прочан та туристів з Ізраїлю, зокрема, могили цадиків Нахмана у м.Умань та Шнауера Залмана у м.Гадяч Полтавської області, а також рабина Шапіро Рабіновича в м.Мукачів.

Ізраїльтяни відвідують і інші місця, пов’язані з єврейською історією і культурою в Україні. До них належать, наприклад, будинок у м.Дрогобич, де мешкав видатний художник та письменник середини ХХ сторіччя єврейської національності Б.Шульц, будинок у м.Рівне, де мешкала мати популярного ізраїльського письменника Амоса Оза і який описаний в одній з його книг, місце, де народився та провів дитинство ізраїльський письменник, лауреат Нобелівської премії Шай Агнон у м.Бучач.

В Ізраїлі зберігається інтерес до української культури та мови, передусім з боку вихідців з України. У країні проживає низка письменників, які пишуть українською мовою та час від часу влаштовують літературні вечори. Окремі вищі навчальні заклади мають у своєму штаті науковців, які займаються українською проблематикою.

З метою забезпечення культурних та духовних потреб української громади, Посольство України приділяє значну увагу підтримці діяльності Товариства «Українці в Ізраїлї», Всеізраїльського об’єднання вихідців з України, Товариства дружби та співробітництва між єврейським та українським народами, а також Спілки українських письменників Ізраїлю. Існування цих організацій сприяє культурно-гуманітарним зв’язкам між двома державами, збереженню і поширенню української культури та мови на території Держави Ізраїль.

Співробітники Посольства регулярно беруть участь у заходах, організованих у різних містах Ізраїлю громадськими організаціями вихідців з України, за участі та з ініціативи української діаспори регулярно відбуваються культурно-мистецькі заходи в Українському культурному центрі в Ізраїлі, Посольство сприяє у передплаті ними української періодики, надає консультативну та організаційну допомогу.

Спільно з українськими організаціями Посольством проводяться заходи з відзначення ювілейних та пам’ятних дат в житті нашої держави.

Постійна увага з боку Посольства приділяється також взаємодії з ветеранськими та чорнобильськими організаціями.

Посольство, в межах компетенції, надає необхідну підтримку українським церквам і релігійним організаціям у розвитку зв’язків з одновірцями за кордоном.

Відслідковується тенденція до набуття більшої інтенсивності культурно-гуманітарних контактів України та Ізраїлю у сфері міжрегіонального співробітництва.

Значна увага приділяється проведенню виставкової діяльності.

Періодично в Ізраїлі перебувають з гастролями українські творчі колективи та виконавці. Посольством на регулярній основі ведеться робота з представниками фондів, які опікуються українською проблематикою, керівництвом продюсерських компаній культурно-мистецького спрямування, а також установ місцевої влади щодо організації окремих культурно-мистецьких проектів, які плануються до реалізації у Державі Ізраїль.

Український Культурний Центр в Державі Ізраїль

З 30 жовтня 2012 р. у м.Бат-Ям діє Український Культурний Центр в Державі Ізраїлі (УКЦ).

Відкриття УКЦ сприяло покращенню зв’язків із вихідцями з України, а також популяризації української культури в Ізраїлі. Центр виконує просвітницьку та інформаційну роль, обєднує представників різних проукраїнських організацій.

В Центрі на регулярній основі відбуваються різноманітні культурно-освітні заходи: концерти, творчі зустрічі, виставки, лекції, співочі та тематичні вечори.

Водночас, протягом тривалого періоду УКЦ виконував роль осередоку волонтерської діяльності, де збиралася і формувалася гуманітарна допомога Україні. Наразі в Центрі продовжують проводитисяся благодійні акції та інші заходи на підтримку українського війська, вимушених переселенців та дитячих будинків.

Адреса Українського Культурного Центру: м.Бат-Ям (Держава Ізраїль), вул.Нітсана 15А.

Анонси та розклад заходів, які плануються в Українському Культурному Центрі, розміщуються на офіційній сторінці Посольства України в Державі Ізраїль (у розділі оголошення http://israel.mfa.gov.ua/ua/press-center/notices) та на сторінці Посольства у фейсбуці (https://www.facebook.com/pages/Embassy-of-Ukraine-in-the-State-of-Israel/337591096309750?ref=stream&hc_location=stream).

 

Часопис "Відлуння"

Електронна версія часопису "Відлуння"(Зима 2016-2017):

Vidlunnia_2017.pdf