Посольство України в Державі Ізраїль

, Київ 04:42

Договірно-правова база між Україною та Ізраїлем

Стан договірно-правової бази

Договірно-правова база українсько-ізраїльських відносин

Незважаючи на географічну віддаленість двох країн, Україна та Ізраїль підтримують динамічні та різнопланові контакти, регулярно організовуються двосторонні зустрічі та офіційні візити, результати яких закріплюються підписанням відповідних двосторонніх угод та домовленостей.

 

Договірно-правова база українсько-ізраїльських відносин почала стрімко розвиватися з моменту укладення 12 січня 1993 р. Меморандуму про взаєморозуміння та основні принципи співробітництва. Сьогодні вона налічує 62 чинних міждержавних, міжурядових та міжвідомчих двосторонніх документа, які регламентують діяльність у політичній, економічній, науково-технічній, військовій, культурно-гуманітарній сфері, а також стосуються консульських зносин, правоохоронних та митних питань, освіти, зв’язку, сільського господарства, охорони довкілля тощо.

 

Основними здобутками відносин в економічній сфері є збереження тенденції до зростання двосторонньої торгівлі, а також підтримка взаємновизначеного курсу на створення зони вільної торгівлі. Основоположними документами у цій сфері є Угода між Урядом України та Урядом Держави Ізраїль про торгівлю та економічне співробітництво від 11.07.1995р., а також Конвенція між Урядом України і Урядом Держави Ізраїль про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та капітал від 26.11.2003 р.

 

Протягом останнього часу нового виміру набирає співробітництво у культурно-гуманітарній галузі, де особлива увага надається питанням взаємного збереження та вшанування культурних та історичних пам’яток, а також мистецького надбання. Базовим документом в цих питаннях слугує Протокол спеціальних заходів у галузі освіти на виконання Угоди між Урядом України і Урядом Держави Ізраїль про співробітництво у галузі культури і освіти від 16.06.1994р.

 

Щороку договірно-правова база доповнюється новими угодами, планами та програмами двостороннього співробітництва, практикується укладення меморандумів про наміри та підписання протоколів за підсумками експертних зустрічей, засідань комісій та робочих груп.

 

22.12.2015 р. під час державного візиту до Ізраїлю Президента України П.О.Порошенка були підписані: Угода про працевлаштування членів сім’ї співробітника дипломатичного представництва або консульської установи, Програма науково-технологічного співробітництва між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль,Угода про спільне виробництво фільмів і співробітництво у сфері кінематографії між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль та Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством інфраструктури України та      Міністерством  транспорту і дорожньої безпеки Держави Ізраїль щодо співпраці у сфері транспортної безпеки.

07.06.2016 р. у м. Києві була підписана Угода між Урядом Держави Ізраїль та Кабінетом Міністрів України про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль. Угода визначає правові засади тимчасового працевлаштування українських працівників в Ізраїлі та передбачає можливість підписання у подальшому інших протоколів, що відкриватимуть ринок праці Ізраїлю для українських фахівців відповідних галузей. Ця угода є чинною з 05.12.2016р.

 

Наразі готується до підписання низка договірних актів, що мають активізувати й інші напрямки двосторонньої українсько-ізраїльської взаємодії.

 

Перелік чинних угод між Україною та Ізраїлем

Перелік базових чинних угод між Україною та Ізраїлем

1. Меморандум про взаєморозуміння та основні принципи співробітництва від 12.01.1993 р.

 

2. Угода між Урядом України та Урядом Держави Ізраїль про повітряне сполучення від 12.01.1993 р.

 

3. Угода між Урядом України та Урядом Держави Ізраїль про співробітництво у галузі сільського господарства від 12.01.1993 р.

 

4. Угода про співробітництво у сфері попередження злочинів і в правоохоронній діяльності між Урядом України та Урядом Держави Ізраїль від 16.06.1994 р.

 

5. Угода між Урядом України та Урядом Держави Ізраїль про торгівлю та економічне співробітництво від 11.07.1995 р.

 

6. Угода між Урядом України та Урядом Держави Ізраїль щодо взаємної допомоги у митних питаннях від 25.11.1996 р.

 

7. Угода про співробітництво у галузі освіти між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль від 09.04.2000 р.

 

8. Конвенція між Урядом України та Урядом Держави Ізраїль про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та капітал від 26.11.2003 р.

 

9. Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про відмову від візових вимог при взаємних поїздках громадян України і громадян Держави Ізраїль від 21.07.2010 р. (набула чинності 09 лютого 2011 року).

 

10. Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про сприяння та взаємний захист інвестицій від 24.11.2010 р. (чинна з 20.11.2012 р.).

 

11. Угода між Урядом Держави Ізраїль та Кабінетом Міністрів України про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль. ( чинна з 05.12.2016 р.).