Посольство України в Державі Ізраїль

, Київ 04:49

Міжрегіональне співробітництво між Україною та Ізраїлем

Українсько-ізраїльське співробітництво на муніципальному рівні

Київ-Єрусалим

Документ про поріднення, дружбу, співробітництво між містами Київ (Україна) та Єрусалим (Ізраїль) був підписаний у 2000 році. За результатами робочого візиту до Ізраїлю представників Київської міської державної адміністрації у березні 2007 року, співпраця між муніципалітетами двох міст відбувається у сферах освіти та науки, культури й мистецтва, спорту. Зокрема, досягнутими домовленостями передбачається поновлення угоди про співпрацю між Головним управлінням освіти й науки Київської міської державної адміністрації та департаментами освіти міст Ізраїлю, яким передбачається розвиток взаємовигідних зв'язків між закладами освіти та освітніми громадськими організаціями; обмін досвідом у галузі інноваційних педагогічних технологій; створення системи моніторингу якості навчання відповідно до міжнародних стандартів; обмін студентами й учнями з метою спільної участі в проектах, олімпіадах, тематичних програмах, спортивних змаганнях та екскурсіях; стажування педагогічних і науково-педагогічних кадрів заради підвищення їхньої кваліфікації та поліпшення мовної практики; проведення спільних конференцій, семінарів, практикумів, мовних курсів; участь творчих колективів двох міст у мистецьких театральних, кіно та концертних фестивалях, партнерство у сфері фізичної культури та спорту, обмін експозиціями та виставками, співробітництво у музейній справі.

Одеса-Хайфа

Угода про встановлення побратимських та партнерських відносин була підписана 13 вересня 1992 року.Між двома містами проводиться співробітництво у сфері освіти (організація взаємного обміну вчительськими та дитячими колективами міст з метою ознайомлення з культурою, традиціями, історією населення). На теперішній час в Одесі функціонують: загальноосвітня школа №94 з поглибленим вивченням івриту, приватна школа «Ор Самеах», Ізраїльський культурний центр. У рамках муніципального співробітництва протягом 2008-2009 рр. була проведена виставка художників карикатуристів м. Хайфи; фотовиставка Цві Рогера «Сучасна Хайфа»; виставка «Одеса. Початок ХХ сторіччя», підготовлена мерією м. Одеса; обмін спортивними командами для участі у традиційних змаганнях з дзю-до, які проводяться управліннями спорту муніципалітетів; відбувся візит одеських делегацій для участі у святкуванні 75-річниці Ротарі Клубу м.Хайфи, у Міжнародній конференції міст-побратимів у м. Єрусалим, а також делегації м.Хайфа на чолі з мером міста Й.Яхавом до Одеси для обговорення питань, які стосуються подальшого розвитку побратимських відносин, зокрема, в галузі туризму, співпраці в питанні відкриття дослідницьких центрів в галузі високих технологій.

Харків-Рішон ле-Ціон

Зв'язки між Харковом та Рішон ле-Ціоном були встановлені у 2006 р. Протокол намірів про співпрацю між містами Харків та Рішон ле-Ціон був підписана 23 серпня 2007 року в ході візиту до України делегації Рішонського муніципалітету.З того часу співпраця розвивається в таких галузях як охорона здоров'я (тривають переговори про надання ізраїльськими фахівцями консультативної допомоги харківським гінекологічним і кардіологічним клінікам); культура (співпраця і обміни ветеранськими організаціями); економіка (залучення ізраїльських інвестицій та збільшення зовнішнього товарообігу між підприємствами Харкова та Ізраїлем); транспорт (відновлення повітряного рейсу «Харків - Тель-Авів»). Делегація муніципалітету м. Рішон ле-Ціон взяла участь у Першій Міжнародній туристичній виставці-презентації «Харків: партнерство в туризмі», організованій за підтримки Харківської міської ради. Представники компаній «CELLOPARK» та «ISRAPARK» (будівництво та експлуатація паркінгів, м. Рішон ле-Ціон) взяли участь в роботі науково-практичного семінару «Інвестування в Україну: сучасність і перспективи», який відбувся в рамках Харківського інвестиційного форуму.

Чернівці-Нацрат-Ілліт

Дружня угода між м. Чернівці та м. Нацрат-Ілліт була підписана 11 листопада 1997 року. Метою угоди визначається поглиблення прямих зв’язків між мешканцями міст, економічний розвиток та торгівля між двома містами, сприяння обміну в галузі науки і техніки, освіти і культури.У рамках муніципального співробітництва на регулярній основі відбувається обмін делегаціями. Зокрема, делегації м. Нацрат-Ілліт відвідали Україну для участі в урочистостях з нагоди відзначення 600 – річчя першої письмової згадки про Чернівці, а також в рамках міжнародного проекту «Народи Світу пишуть Біблію від руки рідною мовою». У свою чергу, чернівецька делегація взяла участь в урочистостях з нагоди 50-річного ювілею заснування міста Нацрат-Ілліт.

Чернігів-Петах-Тіква

Угода між м. Чернігів та м. Петах-Тіква про налагодження співпраці в різних галузях муніципальної діяльності була підписана 14 травня 2010 року в ході візиту в Ізраїль делегації Чернігівської міської ради. Угодою передбачається розвиток дружніх відносин у сфері економіки, енергетики, комерційної діяльності, бізнесу, науки, техніки, культури, охорони здоров’я, спорту, туризму, екології на засадах взаємовигідного партнерства. Зокрема, планується спільна діяльність з організації та проведення двосторонніх семінарів, симпозіумів, конференцій, виставкових заходів; обміну офіційними делегаціями, представниками бізнес-структур, громадських організацій, студентства; сприяння розвитку співпраці між театральними, музейними та іншими культурними установами, асоціаціями та фондами.

Черкаси-Петах-Тіква

Угода про співпрацю між містами Черкаси (Україна) та Петах-Тіква (Ізраїль) була підписана 16 квітня 2010 року в ході візиту до Ізраїлю делегації Черкаської міської ради з метою розвитку культурних та економічних зв’язків між містами, зміцнення дружньої співпраці та встановлення взаєморозуміння між громадами двох міст.У рамках муніципального співробітництва передбачається здійснення низки спільних заходів у галузі економіки, енергетики, торгівлі, бізнесу, науки, техніки, культури, охорони здоров’я, екології, туризму, спорту. Зокрема, одним з перших планується реалізація проекту щодо застосування на практиці ізраїльських технологій для покращання якості водопостачання води в м. Черкаси.

12 березня 2008 року в ході міжнародної конференції «Міста-побратими та муніципальні організації», яка відбулась у м. Єрусалимі була підписана угода про співробітництво між Асоціацією міст України (АМУ) та Союзу місцевих властей Ізраїлю, якою передбачається, у т.ч. і налагодження побратимських відносин між містами двох країн.