Посольство України в Державі Ізраїль

, Київ 06:32

Українці в Ізраїлі

Організації закордонних українців та вихідців з України в Державі Ізраїль

 

Назва

 

Контактна інформація

 

Ізраїльське товариство «Українці в Ізраїлі» 

Товариство засноване у 2002 році і є неполітичною організацією, яка ставить за мету популяризацію української культури в Ізраїлі: літератури, народного мистецтва, традицій, пісень, танців, особливостей побутового життя українців.

Голова

Світлана Глаз

тел.: 08-925-69-66

e-mail: sglaz@list.ru

 

Всеізраїльське об'єднання вихідців з України

Об'єднання засновано у 1979 році і є  громадською, непартійною, некомерційною організацією.

Основним напрямком діяльності об'єднання є допомога новим репатріантам-вихідцям з України в їх перших кроках в Ізраїлі, в адаптації до нових умов життя, в подоланні мовного бар'єру, налагодженні спілкування і побуту.

Об'єднання сприяє суспільній і культурній інтеграції репатріантів з України в ізраїльське суспільство, в реалізації їх творчого потенціалу (гуртки вивчення мови іврит, музичні і поетичні студії); проводить фестивалі мистецтв та спортивні чемпіонати вихідців з України.

Голова

Давид Левін

1, Agozi Str., P.O.B. 3416,

RishonLe-Zion 75133,

Israel

тел.: 03-950-26-87

факс: 03-950-40-29

e-mail: VOVU@netvision.net.il

 

Громадська організація «Israeli friends of Ukraine» у 2014 році виникла на базі груп активістів та волонтерів «Israel supports Ukraine» та «Israel helps Maidan wounded», які активно підтримали Революцію Гідності 2014 року в Україні та допомагали пораненим під час сутичок на Майдані громадянам України. Метою діяльності ГО є допомога та підтримка України, що включає як волонтерську діяльність, так і різноманітні культурні та соціальні проекти.

Лідери

Анна Жарова

e-mail: angenjar@gmail.com

В’ячеслав Фельдман

e-mail: v.a.feldman@gmail.com

Об'єднання євреїв вихідців із Закарпаття було створено вихідцями із Закарпаття, які приїхали до Ізраїлю після Другої світової війни, а також  репатріантами 70-х років.

Головними завданнями об'єднання є збереження спадковості поколінь вихідців із Закарпаття, підтримання зв'язку між об'єднанням та євреями вихідцями із Закарпаття як в Ізраїлі так і за кордоном, в т.ч. в Закарпатті.

Голова

Іцхак Кляйн

e-mail: carpat.ki@gmail.com

Громадська організація "Алія бе цміха"

Організація була зареєстрована у березні 2011 р. вихідцями з м. Черкаси (Україна).

У минулому основним завданням організації було надання допомоги репатріантам з м.Черкаси в перші роки абсорбції в новій країні.
На сьогодні організація робить нахил на допомогу репатріантам з України в їх професійній орієнтації і пошуку роботи, роз'яснює основні закони у трудовому законодавстві і супутнім законам, що сприяє не тільки ознайомленню із законодавством Ізраїлю, але і вирішенню їхніх нагальних проблем.

Голова

Рут Валентина Верлінські

e-mail: verval60@walla.co.il

Фестиваль Української культури в Ізраїлі

Проводиться з 2011 року за ініціативи Ізраїльського фольклорного театру.

Метою фестивалю є підтримка у ізраїльтян, вихідців з України, духовного зв'язку з країною виходу, збереження культурних традицій України в рамках громади і більш близьке знайомство корінних ізраїльтян з самобутньою традиційною українською культурою і сучасним мистецтвом.

Участь у заходах фестивалю беруть як ізраїльські артисти, так і митці з України.

Арт-Директор фестивалю української культури в Ізраїлі, Директор Ізраїльського фольклорного театру

Лєна Джейко

тел. +972545486434

факс +972737302920

скайп Anatoly_and_Elena

g_helen@netvision.net.il

Facebook

https://www.facebook.com/tapuach.bedvash

https://www.facebook.com/ukrainianfest/

 

Наприкінці 2015 року було створено веб-сайт української громади Ізраїлю: http://sglaz2.wix.com/ukraina .

Головною метою сайту є висвітлення подій, здебільшого культурного характеру, що відбуваються у громаді вихідців з України.

Сайт «Українці в Ізраїлі» перебуває у процесі наповнення. Тому ми закликаємо українських поетів, прозаїків та всіх небайдужих до співучасті у діяльності сайту.