• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон
Опубліковано 27 жовтня 2022 року о 15:43

Оформлення біометричного паспорта громадянина України для виїзду за кордон


Біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі – біометричний паспорт) – є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України особи, на ім’я якої він оформлений, і дає право такій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну. Біометричним паспорт є тому, що до нього імплантовано безконтактний електронний носій (чіп).

До такого чіпу, зокрема, вносяться:

- інформація, що міститься на першій сторінці даних паспорта;

- біометричні дані (відцифрований образ обличчя особи; відцифрований підпис особи – береться з 14 років, відцифровані відбитки пальців рук – беруться з 12 років).

Прийом громадян із паспортних питань здійснюється виключно після попередньої реєстрації в системі електронного запису на прийом за посиланням: https://online.mfa.gov.ua.

Не використовуйте електронні адреси, зареєстровані на доменних іменах «.ru»(list.rumail.ru). Офіційні адреси, державних установ України не приймають і не відправляють повідомлення на e-mail з такими доменними іменами. Іншими словами, Ви не зможете отримати повідомлення  про підтвердження успішно здійсненої реєстрації на Вашу електронну пошту. 

З метою реєстрації на чергу необхідно обрати «Паспортні питання» - «Оформлення паспорта 1.1» або «Оформлення паспорта до 16 років 1.2».

Якщо під час реєстрації на чергу Ви бачите повідомлення «Наразі вільні слоти відсутні. Спробуйте зареєструватися пізніше»  це означає, або усі місця для запису заброньовані і необхідно дочекатися відкриття нових.

Увага! 15 та 30 числа кожного місяця після 15:00 відкриваються вільні слоти для запису на прийом громадян з паспортних питань на наступний місяць.

Реєстрація на чергу за телефоном, або електронним зверненням не здійснюється. 

До уваги осіб віком 65+ років!

Попередній запис на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон осіб, які досягли 65-річного віку, здійснюється за телефоном 03 627 33 03 у понеділок з 14:30 до 17:30.

Прибути до Посольства необхідно не раніше ніж за 10-15 хвилин до обраного часу. У разі виникнення певних обставин, що унеможливлюють відвідання Посольства в обраний період, слід заздалегідь надіслати відповідне повідомлення про відміну запису на чергу.

Оформлення та видача біометричного паспорта здійснюється:

1. Особі, які досягла 16-річного віку, – на підставі заяви-анкети ( .doc , 54.27 Кб ) особисто;

2. Особі, яка не досягла 16-річного віку, – на підставі поданої особисто заяви-анкети ( .doc , 54.27 Кб ), заяви-анкети одного з батьків/законних представників та письмової згоди ( .doc , 30.21 Кб ), другого з батьків/законних представників, яка надається під час подання документів.

Згода від другого з батьків/законних представників не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства. У такому разі подається копія паспорта другого з батьків, який підтверджує іноземне громадянство, чи копія документа, який підтверджує статус особи без громадянства.

У разі відсутності другого з батьків під час подання документів у консульській установі така заява-згода може бути подана нотаріально засвідченою: нотаріусом в Україні або будь-яким нотаріусом на території Держави Ізраїль. В останньому випадку така заява має бути перекладена на українську мову та додатково засвідчена штампом «Apostille», що належить до компетенції Міністерства закордонних справ Держави Ізраїль, нотаріально завірений переклад заяви на українську мову має бути засвідчена штампом «Apostille» у суді Держави Ізраїль.

Якщо батьки не перебувають у шлюбі, оформлення біометричного паспорта здійснюється на підставі заяви-анкети того з них, з ким проживає дитина. Факт проживання дитини з одним із батьків у такому разі підтверджується рішенням суду про розлучення, у якому також має бути вказано, з ким після розлучення батьків проживатиме дитина.

 Важливо! Присутність дитини, яка досягла 12-річного віку, у консульській установі на момент подання заяви-анкети є обов’язковою! 

Особам, які не досягли 16-річного віку, біометричний паспорт оформляється на 4 роки, а особам, які досягли 16-річного віку, - на 10 років.

Біометричний паспорт оформляється та видається у разі:

1) якщо особа раніше не була документована паспортом громадянина України для виїзду за кордон (наприклад, в’їхала на територію Держави Ізраїль дитиною за паспортним документом одного з батьків, куди була вписана, або народилася на території Держави Ізраїль), тобто вперше.

При цьому важливо пам’ятати, що якщо особа в’їхала на територію Держави Ізраїль дитиною за паспортним документом одного з батьків, куди була вписана, і на момент звернення до Посольства із заявою про оформлення паспорта вже досягла 16-річного віку та не володіє жодним паспортним документом України (закордонним, внутрішнім, проїзним документом дитини), то оформлення їй паспорта здійснюється тільки після отримання Посольством на своє звернення від органів міграційної служби України підтвердження про таку особу та належність її до громадянства України.

У такому разі для подання документів з метою проведення зазначеної перевірки та отримання необхідного підтвердження необхідно підійти у прийомні години роботи Посольства.

2) необхідності обміну наявного паспорта громадянина України для виїзду за кордон або проїзного документа дитини у разі:

- зміни інформації, внесеної до паспорта для виїзду за кордон;

- виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта для виїзду за кордон;

- закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон чи відсутності у ньому вільних сторінок;

- непридатності паспорта для виїзду за кордон для подальшого використання (наприклад, у разі пошкодження).

3) втрати або викрадення паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

4) необхідності оформлення біометричного паспорта як другого паспортного документа, на додаток до вже наявного на руках діючого паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

При цьому слід пам’ятати, що громадянин України не може мати більше двох паспортів для виїзду за кордон. Відтак, якщо у заявника на момент звернення до консульської установи вже є 2 паспорти, навіть якщо один з них вже прострочений, то біометричний паспорт може бути оформлено тільки на заміну одного з них (як правило, замість простроченого). У такому разі паспорт, який підлягає заміні, вилучається консульською установою одразу у день подання необхідних документів.

Передусім слід пам’ятати, що з метою раціонального використання часу працівників Посольства та максимально оперативного обслуговування кожного заявника усі документи необхідно подавати в оригіналі, а також разом із заздалегідь зробленими копіями!

Фотографування громадян, які досягли 12-річного віку, здійснюється безпосередньо у приміщенні Посольства, додаткова плата при цьому не стягується. Водночас, особа понад 12 років може принести власне фото, яке їй до вподоби, розміром 10 х 15 сантиметрів (вимоги до фото наведені нижче, в окремому розділі).

Для оформлення біометричного паспорта подаються:

1) заява-анкета ( .doc , 54.27 Кб ) (зразок заповнення заяви тут ( .doc , 56.32 Кб ));

2)  документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, та копія його першої сторінки. Це може бути паспорт громадянина України для виїзду за кордон, паспорт громадянина України (внутрішній), проїзний документ дитини.

Підтвердженням громадянства неповнолітньої особи, яка народилася за кордоном, може слугувати довідка про реєстрацію особи громадянином України, яка оформляється в Посольстві.

У разі наявності у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, який подається для оформлення біометричного паспорта, відміток «Постійне проживання в Державі Ізраїль» чи про перебування на консульському обліку в будь-якій дипломатичній установі, додатково подаються копії цих сторінок паспорта;

3) документ, а також його копія, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном.

Подається один з наведених нижче документів:

- діюча віза у паспорті чи відповідний документ, виданий міграційними органами Держави Ізраїль,  або

- паспорт громадянина Держави Ізраїль (дар кон), або

- теудат зеут з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову, без засвідчення штампом «Апостиль».

У разі відсутності в особи зазначених вище документів подаються довідка з місця роботи, підписана роботодавцем чи іншою уповноваженою особою та засвідчена нотаріально; договір про оренду помешкання; довідка зі школи, засвідчена нотаріально, інші наявні документи чи довідки, на підставі яких консульська посадова особа може переконатися у постійному чи тимчасовому проживанні заявника на території Держави Ізраїль. Документи видані на івриті підлягають обов’язковому нотаріальному перекладу на українську мову та засвідченню штампом «Апостиль» у суді (טפשמ תיב).

4) документ про сплату консульського збору  або оригінал і копія документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати, відповідно до законодавства України. Сплата консульського збору здійснюється у найближчому поштовому відділенні після отримання відповідної квитанції в Посольстві.

5) свідоцтво про народження особи, оригінал, або копію.  Якщо біометричний паспорт оформлюється вперше, документ подається з метою внесення до Єдиного  державного демографічного реєстру  достовірної інформації щодо місця народження особи. Якщо паспорт оформлюється у зв’язку із обміном біометричного паспорта, свідоцтво про народження для осіб які досягли 16- річного віку не вимагається.

  

Важливо! У разі зміни прізвища чи імені особи та необхідності оформлення паспорта на нове прізвище чи ім’я, додатково подається свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про переміну імені чи відповідне рішення суду, в якому зазначено про переміну прізвища. Документ, виданий компетентним органом Держави Ізраїль, підлягає обов’язковому засвідченню апостилем в МЗС Ізраїлю (משרד החוץ), нотаріальному перекладу на українську мову та засвідченню апостилем у суді (טפשמ תיב)

 Окрім того, слід пам’ятати, що для осіб, які тимчасово перебувають за кордоном (не оформили дозволу компетентних органів України на постійне проживання за кордоном та не мають у закордонному паспорті штампу "Постійне проживання"), обмін паспорта у разі зміни прізвища чи імені здійснюється лише після оформлення внутрішнього паспорту (паспорт громадянина України) на нові прізвище чи ім’я. З питань оформлення внутрішніх паспортів слід звертатися до органів Державної міграційної служби України за місцем реєстрації в Україні. 

 У разі, якщо внутрішній паспорт громадянина України на нове прізвище змінено не було, консульська установа може оформити тільки посвідчення на повернення в Україну на попереднє прізвище. 

 Важливо! Якщо термін дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон закінчився, оформлення нового паспорта здійснюється за результатами перевірки особи заявника та його належності до громадянства України шляхом надсилання відповідних запитів до компетентних органів України, або шляхом перевірки відповідної інформації за наявними у консульській установі базами даних. З метою перевірки належності до громадянства України необхідно зареєструватися на чергу на сайті Посольства: «Дії з питань громадянства та постійного проживання» –«Перевірка належності до гр-ва України 2.3»

Передусім слід пам’ятати, що з метою раціонального використання часу працівників Посольства та максимально оперативного обслуговування кожного заявника усі документи необхідно подавати в оригіналі, а також разом із заздалегідь зробленими копіями!

Фотографування громадян, які досягли 12-річного віку, здійснюється безпосередньо у приміщенні Посольства, додаткова плата при цьому не стягується.  Водночас, особа понад 12 років може принести власне фото, яке їй до вподоби, розміром 10 х 15 сантиметрів (вимоги до фото наведені нижче, в окремому розділі).

Для оформлення біометричного паспорта замість втраченого або викраденого подаються:

1)  заява-анкета ( .doc , 54.27 Кб ) (зразок заповнення заяви-анкети тут ( .doc , 56.32 Кб ));

2) паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку) або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, за відсутності - його копію (у разі наявності), або надається інформація про раніше оформлені на ім’я цієї особи документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України;

3) документ, а також його копія, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном.

Подається один з наведених нижче документів:

- діюча віза у паспорті чи відповідний документ, виданий міграційними органами Держави Ізраїль,  

- паспорт громадянина Держави Ізраїль (дар кон),

- теудат зеут з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову, без засвідчення штампом «Апостиль».

У разі відсутності в зазначених вище документів подаються довідка з місця роботи, підписана роботодавцем чи іншою уповноваженою особою та засвідчена нотаріально; договір про оренду помешкання; довідка зі школи, засвідчена нотаріально, інші наявні документи чи довідки, на підставі яких консульська посадова особа може переконатися у постійному чи тимчасовому проживанні заявника на території Держави Ізраїль. Документи видані на івриті підлягають обов’язковому нотаріальному перекладу на українську мову та засвідченню штампом «Апостиль» у суді (טפשמ תיב).

4) документ (протокол, довідка поліції (police report) тощо), виданий компетентними органами Держави Ізраїль, що підтверджує факт звернення заявника з приводу втрати або викрадення паспорта.

Документи видані на івриті підлягають обов’язковому нотаріальному перекладу на українську мову та засвідченню штампом «Апостиль» у суді (טפשמ תיב);

5) документ про сплату консульського збору  або оригінал і копія документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати, відповідно до законодавства України. Сплата консульського збору здійснюється у найближчому поштовому відділенні після отримання відповідної квитанції в Посольстві.  

6) свідоцтво про народження особи, оригінал, або копію.  Якщо біометричний паспорт оформлюється вперше, документ подається з метою внесення до Єдиного  державного демографічного реєстру  достовірної інформації щодо місця народження особи. Якщо паспорт оформлюється у зв’язку із втратою/викраденням біометричного паспорта, свідоцтво про народження для осіб які досягли 16- річного віку не вимагається.


Важливо! Оформлення консульською установою біометричного паспорта у разі втрати або викрадення паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється за результатами перевірки особи заявника, його належності до громадянства України, а також факту видачі такого втраченого чи викраденого паспорта в Україні шляхом надсилання відповідних запитів до компетентних органів України або шляхом перевірки відповідної інформації за наявними у консульській установі базами даних. 

 У цьому зв’язку слід пам’ятати, що:

 - строк оформлення нового біометричного паспорта збільшується на період проведення такої перевірки;

 - для аналізу наявних документів та усіх інших обставин (первинне звернення до консульської установи) записуватися на чергу на прийом не потрібно! Достатньо просто підійти у прийомні дні та години роботи Посольства.

Передусім слід пам’ятати, що з метою раціонального використання часу працівників Посольства та максимально оперативного обслуговування кожного заявника усі документи необхідно подавати в оригіналі, а також разом із заздалегідь зробленими копіями!

Для оформлення біометричного паспорта дитині, яка не досягла 16-річного віку, один з батьків дитини подає:

1) заява-анкета ( .doc , 54.27 Кб ) (зразок заповнення заяви тут ( .doc , 56.32 Кб ));

2)  документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України дитини, та копію його першої сторінки. Це може бути паспорт громадянина України для виїзду за кордон, паспорт громадянина України (внутрішній), проїзний документ дитини. Підтвердженням громадянства неповнолітньої особи, яка народилася за кордоном, може слугувати довідка про реєстрацію особи громадянином України, яка оформляється у Посольстві.

У разі наявності у паспорті громадянина України для виїзду за кордон чи проїзному документі дитини, який подається для оформлення біометричного паспорта, відміток «Постійне проживання в Державі Ізраїль» чи про перебування на консульському обліку в будь-якій дипломатичній установі, додатково подаються копії цих сторінок паспорта чи проїзного документа;

3) документ, а також його копія, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном.

Подається один з наведених нижче документів:

- діюча віза у паспорті чи відповідний документ, виданий міграційними органами Держави Ізраїль,  

- паспорт громадянина Держави Ізраїль (дар кон),

- теудат зеут з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову, без засвідчення штампом «Апостиль».

У разі відсутності в дитини зазначених вище документів подається довідка зі школи, засвідчена нотаріально, або інші наявні документи чи довідки (наприклад, видані Міністерства внутрішніх справ Держави Ізраїль), на підставі яких консульська посадова особа може переконатися у постійному чи тимчасовому проживанні заявника на території Держави Ізраїль. Документи видані на івриті підлягають обов’язковому нотаріальному перекладу на українську мову та засвідченню штампом «Апостиль» у суді (טפשמ תיב).

4) свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави, та його копія. Документ про реєстрацію народження, виданий компетентним органом Держави Ізраїль, підлягає обов’язковому засвідченню апостилем в МЗС Ізраїлю (משרד החוץ), нотаріальному перекладу на українську мову та засвідченню апостилем у суді (טפשמ תיב);

5) документ про сплату консульського збору  або оригінал і копія документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати, відповідно до законодавства України. Сплата консульського збору здійснюється у найближчому поштовому відділенні після отримання відповідної квитанції в Посольстві;

6) одну фотокартку дитини розміром 10 х 15 сантиметрів (вимоги до фотокарток) – обов’язково подається у разі оформлення паспорта дитині, яка не досягла 12-річного віку.

7) заяву ( .doc , 30.21 Кб ) другого з батьків про згоду на оформлення паспорта дитині. У разі відсутності другого з батьків під час подання документів у консульській установі така заява-згода може бути подана нотаріально засвідченою: нотаріусом в Україні або будь-яким нотаріусом на території Держави Ізраїль. В останньому випадку така заява має бути перекладена на українську мову та додатково засвідчена штампом «Apostille», що належить до компетенції Міністерства закордонних справ Держави Ізраїль, нотаріально завірений переклад заяви на українську мову має бути засвідчена штампом «Apostille» у суді Держави Ізраїль.

Згода від другого з батьків/законних представників не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства.

8) паспорти громадян України для виїзду за кордон (та копії перших сторінок) батьків дитини, а також документи, які підтверджують постійне/тимчасове проживання батьків за кордоном (діючі візи, дар кон, тощо). Для дітей, які перебувають у Державі Ізраїль на підставі паспорта одного з батьків, додатково подаються копії 1-5 сторінок цього паспорта.

 

Важливо!

 1. Внесення даних про дітей до паспортів батьків не передбачено. Кожній дитині оформлюється окремий паспорт.

 2. Присутність дитини у Посольстві під час подання документів на оформлення їй паспорта вимагається з 12-річного віку. 

  3. Якщо на момент подачі документів на оформлення паспорта дитині прізвище матері/батька відрізняється від того, яке зазначене у свідоцтві про народження дитини, додатково подається документ, що підтверджує зміну прізвища матері/батька: свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про переміну імені чи відповідне рішення суду, в якому зазначено про переміну прізвища. Документ, виданий компетентним органом Держави Ізраїль, підлягає обов’язковому засвідченню штампом «Апостиль» в МЗС Ізраїлю (משרד החוץ), нотаріальному перекладу на українську мову та засвідченню штампом «Апостиль» у суді (טפשמ תיב)

Оформлений біометричний паспорт видається особисто заявникові. При цьому отримання готових до видачі паспортів за дорученням іншою особою чи відправка готових паспортів Посольством поштою на адресу їх власників не передбачено чинним законодавством.

Біометричний паспорт, оформлений на ім’я дитини, яка не досягла 12-річного віку, може бути виданий одному з батьків дитини або іншій особі, уповноваженій на це батьками на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

Біометричний паспорт, оформлений на ім’я дитини у віці від 12 до 16 років, може бути виданий одному з батьків дитини або іншій особі, уповноваженій на це батьками на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку, за умови присутності дитини, на ім’я якої оформлено біометричний паспорт, у консульській установі.

Для отримання біометричного паспорта його власник подає документ, що посвідчує його особу.

Для отримання біометричного паспорта його власник повинен здати той паспорт, який подавався для обміну на біометричний.

Важливо! Слід пам’ятати, що у разі неотримання біометричного паспорта протягом одного року з моменту його надходження до консульської установи, такий паспорт підлягає знищенню.

Консульський збір може бути сплачений банківською карткою, емітованою ізраїльським банком, безпосередньо у Посольстві (оплата за сервіс 9,36 шекелів), або готівкою у найближчому поштовому відділенні після отримання в Посольстві відповідної квитанції (оплата за сервіс – 35 шекелів).

Консульський збір за оформлення паспорта складає:

- 462 шекелів (з яких 320 шекелів за оформлення паспорта та 142 шекелів за автоматизовану обробку даних при оформленні паспорта). Зазначена сума консульського збору стягується у випадку оформлення паспорта у зв’язку із:

- закінченням строку дії попереднього паспорта;

- відсутністю вільних сторінок у діючому паспорті;

- переміною громадянином України прізвища (імені);

- оформлення другого паспорта на додаток до діючого;

- встановлення неточностей у внесеній до діючого паспорта інформації;

- за видачу паспорта вперше (наприклад: у разі досягнення 16-річного віку, набуття особою громадянства України, замість проїзного документа дитини або якщо дані дитини були внесені в паспорти батьків);

- втратою паспорта, його викраденням чи пошкодженням.

- 142 шекелів – за видачу паспорта громадянам України, які не досягли 16-річного віку (зазначена сума є, фактично, оплатою за автоматизовану обробку даних при оформленні паспорта у розмірі 40 доларів США, 142 шекелів, сам паспорт оформляється безкоштовно).

Біометричний паспорт без урахування часу доставки оформляється Посольством у строк до трьох місяців з моменту оформлення заяви-анкети.

Увага!!! Через війну Росії проти України строки доставки виготовленого закордонного паспорта до Посольства можуть перевищувати три місяці.

Слід також пам’ятати, що процедури термінового оформлення біометричного паспорта, у тому числі за додаткову оплату, у Посольстві не існує.

Про готовність паспорта Вас буде поінформовано шляхом надсилання на телефон, вказаний у Вашій заві-анкеті, смс-повідомлення про те, що Ваш паспорт прибув в Посольство.

З метою отримання нового паспортного документу Вам необхідно зареєструватися на чергу онлайн (https://online.mfa.gov.ua ), обравши  «Паспортні питання» - «Отримання паспорта, що прибув до Посольства 1.5».

Якщо ви бажаєте гарне фото в документах — ми рекомендуємо скористатися послугами фотоательє і надати 1 фотокартку розміром 10×15 сантиметрів виконавши наступні вимоги:

 • особа на фотокартці повинна бути зображена одна, спинки стільця або інших речей не повинно бути видно ("фото на білому фоні");
 • очі повинні бути відкриті;
 • рот закритий;
 • особа повинна бути сфотографована у вертикальному положенні. У разі фотографування немовляти, руки особи, яка її підтримує, не повинно бути видно. Однак допускається фотографування немовляти, що лежить на білому покривалі;
 • на фотокартці має бути зображено 70% обличчя, чіткі контури, білий фон, на матовому фотопапері високої якості, без дефектів;
 • фото повинно бути видруковане методом класичного мокрого фотодруку, а не методом струминного друку.


Увага!!! При оформленні закордонного паспорту дитині до 12 років надання відповідного фото є обов’язковим.

Написання імені та прізвища особи у біометричному паспорті латинськими літерами здійснюється відповідно до правил транслітерації, затверджених чинним законодавство України.

Слід при цьому пам’ятати, що на письмове прохання особи внесення імені чи прізвища латинськими літерами до біометричного паспорта під час його оформлення може бути виконано відповідно до їх написання у раніше виданих компетентними органами України паспортних документах (закордонних паспортах старого зразка), або відповідно до написання такого імені чи прізвища у документах, що підтверджують факт народження (для дитини), зміну імені (у тому числі у разі укладання або розірвання шлюбу), що видані компетентними органами іноземної держави.

Відтак, Посольство не здійснює внесення імені чи прізвища особи латинськими літерами відповідно до їх написання в інших іноземних документах (дар кон, теудат зеут, тощо), окрім тих, що підтверджують факт народження або зміну імені.

Закордонні паспорти виготовляються в Україні, на Державному підприємстві «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів»» (м. Київ) з їх подальшим доставленням за кордон через Міністерство закордонних справ. 

В умовах воєнного стану можливе затримання термінів доставлення дипломатичною поштою паспортів, оформлених у закордонних дипломатичних установах. При цьому Міністерство закордонних справ України докладає всіх можливих зусиль для забезпечення їх вчасного доставлення.

Водночас чинним законодавством передбачена можливість доставлення паспортів міжнародними експрес-відправленнями коштом заявника.

Служби міжнародних експрес-відправлень доставлять виготовлений паспорт на адресу тієї дипломатичної установи, в якій були подані документи на його оформлення. 

Наразі існують такі варіанти: 

DHL

Відправлення виготовлених паспортів компанією «DHL» здійснюється за письмовою заявою власним коштом громадянина, на ім’я якого оформлюється паспорт, або його законного представника.

На е-платформі «DHL» можна замовити й оплатити послугу міжнародного експрес-доставлення паспорта за узгодженим тарифом в українській гривні. 

Алгоритм дій:

 • Для замовлення експрес-доставлення Вашого документа натисніть на зображення паспорта на сайті: https://dhlportal.com.ua (відбудеться переадресація на сторінку платіжного сервісу Portmone). 
 • Заповніть всі поля у платіжному вікні:
  • країна;

  • вхідний номер заявки (це номер-ідентифікатор сесії з шести цифр, який Ви отримали у закордонній дипломатичній установі при поданні документів на оформлення паспорта);

  • ПІБ власника паспорта;

  • Ваш е-mail.

 • Оплатіть послугу.
 • На зазначену Вами електронну пошту має надійти квитанція про здійснену оплату послуг DHL Express.
 • Заповніть "від руки" заяву та надішліть її на адресу відповідної закордонної дипломатичної установи разом з квитанцією про сплату за послуги DHL Express Україна.

VFS.Global

Відправлення виготовлених паспортів компанією «VFS.Global» здійснюється за письмовою заявою власним коштом громадянина, на ім’я якого оформлюється паспорт, або його законного представника.

Для цього потрібно:

 • здійснити реєстрацію;

 • замовити кур'єрське доставлення та провести оплату 

В умовах воєнного стану терміни доставлення паспортів можуть бути затримані до 2 тижнів.


❓З докладною інформацією про наявні опції доставлення документів можна ознайомитись на вебсторінці тієї дипломатичної установи, де подавалася заява про оформлення закордонного паспорта.

Зверніть увагу, що у випадку незвернення за отриманням оформленого паспорта впродовж двох років з дня його надходження до дипломатичної установи, паспорт знищується. Строк зберігання неотриманого паспорта для виїзду за кордон може бути продовжено за письмовим зверненням власника до трьох років.


❓З докладною інформацією про організацію видачі доставленого закордонного паспорта (з попереднім записом до е-Черги або без нього) можна ознайомитись на вебсторінці тієї дипломатичної установи, до якої маєте намір звертатися для отримання паспорта.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux