• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Ізраїлем
Опубліковано 25 серпня 2012 року о 09:00

Культурно-гуманітарне співробітництво

Важливою передумовою розвитку культурно-гуманітарного співробітництва між Україною та Ізраїлем є присутність в Ізраїлі приблизно 500-тисячної громади вихідців з України, в тому числі декількох десятків тисяч етнічних українців. Суттєву роль у цьому процесі відіграє також те, що в Україні налічується більше, ніж 100-тисячна єврейська громада.

Для Ізраїлю значний інтерес в Україні становлять місця, де народилися і проживали видатні єврейські релігійні та культурні діячі, і які щорічно прагнуть відвідати тисячі прочан та туристів з Ізраїлю, зокрема, могили цадиків Нахмана у м.Умань та Шнауера Залмана у м. Гадяч Полтавської області, а також рабина Шапіро Рабіновича в м.Мукачів.

Ізраїльтяни відвідують і інші місця, пов'язані з єврейською історією і культурою в Україні. До них належать, наприклад, будинок у м. Дрогобич, де мешкав видатний художник та письменник середини ХХ сторіччя єврейської національності Б.Шульц, будинок у м. Рівне, де мешкала мати популярного ізраїльського письменника Амоса Оза і який описаний в одній з його книг, місце, де народився та провів дитинство ізраїльський письменник, лауреат Нобелівської премії Шай Агнон у м.Бучач.

В Ізраїлі зберігається інтерес до української культури та мови, передусім з боку вихідців з України. У країні проживає низка письменників, які пишуть українською мовою та час від часу влаштовують літературні вечори. Окремі вищі навчальні заклади мають у своєму штаті науковців, які займаються українською проблематикою.

З метою забезпечення культурних та духовних потреб української громади, Посольство України приділяє значну увагу підтримці діяльності громадських організацій та організацій вихідців з України в Ізраїлі. Діяльність таких організацій сприяє культурно-гуманітарним зв'язкам між двома державами, збереженню і поширенню української культури та мови на території Держави Ізраїль.

Спільно з різноманітними громадськими організаціями Посольством проводяться заходи з відзначення ювілейних та пам'ятних дат в житті нашої держави. За участі та з ініціативи української діаспори регулярно відбуваються культурно-мистецькі заходи в Українському культурному центрі в Ізраїлі. Посольство також надає консультативну та організаційну допомогу.

За підтримки Посольства працює кіноклуб «Знято в Україні». Так, щомісяця представники громади зустрічаються, щоб подивитись та обговорити сучасне українське кіно. Покази в рамках кіноклубу відбуваються також в інших містах країни: Хайфа, Холон та інші. Українське кіно стає цікавим для ізраїльського населення, тому все частіше можна побачити покази українських фільмів в кінотеатрах країни.

З початком повномасштабного вторгнення рф в Україну, питання проведення різноманітних культурних заходів стають ще актуальнішими. Так, проводиться багато благодійних концертів, виставок, кінопоказів та інших культурних заходів. Вся зібрана допомога йде на підтримку України.

Наразі встановлення двостороннього діалогу у культурній сфері вбачається важливою умовою розвитку співробітництва двох країн.

Постійна увага з боку Посольства приділяється також взаємодії з ветеранськими та чорнобильськими організаціями.

Посольство, в межах компетенції, надає необхідну підтримку українським церквам і релігійним організаціям у розвитку зв'язків з одновірцями за кордоном.

З початком повномасштабного вторгнення рф в Україну, представники українського громади об’єдналися для допомоги своїм співвітчизникам. Так, по всій країні був розгорнутий волонтерський рух та створенні окремі центри для збору гуманітарної допомоги. Слід зазначити, що вона надається не тільки вихідцями з України. Багато ізраїльтян на постійній основі допомагають українцям (як в Ізраїлі, так і в Україні).

Відслідковується тенденція до набуття більшої інтенсивності культурно-гуманітарних контактів України та Ізраїлю у сфері міжрегіонального співробітництва.

Український Культурний Центр в Державі Ізраїль

З жовтня 2021 р. у місті Тель-Авів діє Український Культурний Центр в Державі Ізраїлі (УКЦ). (Раніше УКЦ знаходився в м. Бат Ям)

Робота УКЦ сприяє покращенню зв'язків із вихідцями з України, а також популяризації української культури в Ізраїлі. Центр виконує просвітницьку

та інформаційну роль, об'єднує представників різних проукраїнських організацій.

В культурному центрі на регулярній основі відбуваються різноманітні культурно-освітні заходи: кінопокази, виставки, концерти, творчі зустрічі, лекції, співочі та тематичні вечори.

Водночас, з початком повномасштабного вторгнення рф в Україну, УКЦ виконував роль осередку волонтерської діяльності та центру збору гуманітарної допомоги.

Адреса Українського Культурного Центру: м. Тель-Авів, вул. Ірміягу 22.

Анонси заходів, які плануються в Українському Культурному Центрі, розміщуються на сторінках Посольства у соціальних мережах Facebook та Twitter, на фейсбук сторінці Українського культурного центру (Ukrainian Cultural Center in Tel Aviv) та телеграм каналі Українського культурного центру (t.me/ukrainianculturalcenter).

У разі наявності ідей стосовно проведення культурних заходів, просимо писати на електронну пошту: [email protected] та [email protected]


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux