• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Заходи з подолання COVID-19 в Державі Ізраїль
Опубліковано 14 вересня 2020 року о 09:00

Епідеміологічна ситуація.

Станом на 11 вересня 2020 р. в Ізраїлі спостерігається зростання захворюваності коронавірусом по всій країні. За останню добу виявлено 4038 хворих (новий рекорд). Було зроблено близько 45 000 тестів, 9 відсотків з яких виявилися позитивними. 489 пацієнтів у важкому стані, 134 - підключені до апаратів ШВЛ. З початку епідемії в Ізраїлі кількість підтверджених випадків інфікування коронавірусом - понад 147 тисяч осіб, померли 1 077. В активному стані хвороби перебувають понад  32 тисячі чоловік, близько 1000 шпиталізовані, решта лікуються вдома або в спеціальних готелях. Одужали – близько 112 тисяч чоловік.

 

Посилення карантинних заходів

30 серпня 2020 року Кабінет Міністрів Ізраїлю:

проголосував за продовження надзвичайного стану через пандемію коронавірусу на 60 днів, з 7 вересня по 6 листопада 2020 року.

схвалив програму боротьби з COVID-19 під назвою «Світлофор». Згідно з програмою, яка почала діяти з 6 вересня, уряд зможе вводити обмеження в окремих населених пунктах в залежності від рівня інфікування коронавірусом серед місцевого населення.

 • 4 вересня ЗМІ країни перебування поширили Повідомлення міністерства глави уряду і міністерства охорони здоров'я:

У світлі епідеміологічної ситуації та її тенденцій, а також з метою стримування зростання захворюваності кабінет по боротьбі з коронавірусом прийняв наступне рішення:

1. Застосувати в "червоних" містах обмеження згідно з пропозицією національного координатора по боротьбі з коронавірусом. Детальна інформація, включаючи список міст і введених в них обмеження, буде представлена до неділі,                6 вересня 2020 року.

2. Обмеження будуть введені не пізніше понеділка 7 вересня 2020 року. На той час будуть завершені необхідні приготування, а також будуть полагоджені адміністративні і правові питання.

3. Міністр охорони здоров'я і координатор по боротьбі з коронавірусом за сприяння міністерства оборони, міністерства внутрішньої безпеки, міністерства внутрішніх справ та Ради національної безпеки, а також всіх відповідних державних органів підготують план посилення обмежень на національному рівні (загальні національні обмеження), які можна буде ввести у випадку необхідності.

4. Крім питання карантинів, на засіданні було визначено перелік "червоних", "помаранчевих", "жовтих" і "зелених" ізраїльських міст згідно з програмою "Світлофор", яка вступить в силу в найближчу неділю, 6 вересня 2020 року.

Основні обмеження відповідно до програми «Світлофор»

Кожне муніципальне управління отримає бал від 0 до 10, який буде розраховуватися згідно з такими параметрами:

приріст нових хворих на кожні 10.000 жителів за тиждень;

відсоток позитивних результатів на аналізи і темпи збільшення числа хворих за тиждень.

Рейтинг буде перераховуватися кожні два тижні і буде відомий жителям. Муніципальна одиниця, яка отримає бал понад 7,5 вважатиметься червоною, 6-7,5 – помаранчевою, 5-6 - жовтою, а рейтинг нижче 4,5 буде вважатися зеленою.

Обмеження за кількістю осіб в одному місці:

«червоний» муніципалітет - не більше 10 чоловік в закритому приміщенні і не більше 20 - у відкритому місці.

«помаранчевий» - не більше 50 осіб у відкритому місці. У громадських приміщеннях і бізнесах дозволено збиратися не більше 40% від максимально дозволеної кількості людей. Якщо максимальна кількість не встановлено - то не більше 1 людини на кожні 4 кв.м. У закритих приміщеннях - не більше 25 осіб.

«жовтий» - не більше 100 чоловік у відкритому місці. У громадських приміщеннях і бізнес-офісах дозволено збиратися не більше 60% від максимально дозволеної кількості людей. Якщо максимальну кількість не встановлено - то не більше 1 людини на кожні 4 кв.м. У закритих приміщеннях - не більше 50 осіб.

«зелений» - не більше 250 чоловік у відкритому місці. У громадських приміщеннях і бізнес-офісах дозволено збиратися не більше 80% від максимально дозволеної кількості людей. Якщо максимальну кількість не встановлено - то не більше 1 людини на кожні 4 кв.м. У закритих приміщеннях - не більше 100 чоловік.

Програма «Світлофор» вводить систему обмежень на збори для молебнів в залежності від рейтингу муніципалітету:

в «червоних» містах зможуть молитися разом 10 осіб в закритому приміщенні і 20 - на відкритому повітрі;

в «помаранчевих» - до 25 в закритому приміщенні і до 50 - на відкритому повітрі;

в «жовтих» - до 50 в закритих приміщеннях і до 100 чоловік - на відкритому повітрі;

«зелені» міста - до 100 чоловік в закритому приміщенні і до 250 - на відкритому повітрі.

святкові молитви можна буде проводити і в закритих приміщеннях, за умови, що його площа перевищує 40 м і при дотриманні низки обмежень. Число тих, хто молиться може вдвічі перевищувати максимально дозволене за програмою «світлофор».

Обмеження на проведення концертів та масових заходів:

Концерти можна буде проводити за умови, що глядачі знаходяться на заздалегідь встановлених місцях, без продажу їжі та при дотриманні декількох правил:

відстань в 2 метри, поділ залу на відсіки до 20 осіб в кожному;

призначення відповідального за дотримання правил.

В «червоних» і «помаранчевих» містах заходи можуть проводитися відповідно до обмежень на масові зібрання, затверджені для цих районів. Разом з тим, в «жовтих» і «зелених» районах можна буде проводити масові заходи до 500 осіб, за умови, що муніципалітет заздалегідь перевірить дотримання обмежень, пов'язаних з коронавірусом.

Заходи понад 500 осіб - тільки за спеціальним дозволом місцевої ради і гендиректора мінохоронздоров'я.

Робота кінотеатрів, театрів і будинків культури

У приміщеннях має бути декілька входів і виходів. Продаж їжі в них заборонена. Глядачі повинні сидіти, а не стояти. Максимальне число глядачів не повинно перевищувати 1000 осіб.

Весілля

В «зелених» і «жовтих» районах можна справляти весілля на відкритій місцевості, з обмеженням до 100 гостей (не включаючи працівників залу урочистостей).

Танцювальні майданчики як і раніше перебувають під забороною.


 • У зв’язку з високим рівнем захворюваності на коронавірус протягом останнього місяця, «вузький кабінет» Уряду Держави Ізраїль (з питань протидії КОВІД-19) на засіданні від 10 вересня 2020 року прийняв  рішення про введення повного карантинну в країні.

Тотальний карантин в Ізраїлі буде введений в дію в переддень свята Рош- ГаШана, в п'ятницю, 18 вересня, і триватиме до 2 жовтня. Протягом цього терміну будуть закриті навчальні заклади, а також підприємства торгівлі та обслуговування, що не входять до списку життєво важливих. Державні установи припинять прийом відвідувачів. Очікується, що в неділю, 13 вересня, це рішення буде уведено в дію за підсумками засідання Уряду.

Молитви і збори буде дозволено проводити тільки під відкритим небом. Громадянам заборонять віддалятися від будинку більш ніж на 500 метрів. Кафе і ресторани отримають можливість працювати за віддаленими замовленнями з доставкою готових страв кур'єром.

В 6-12 класах шкіл передбачено продовження занять у віддаленому форматі протягом святкового періоду.

З 2 жовтня планується ввести в дію програму посиленого стримування коронавірусу. Вона передбачає закриття ресторанів і кафе, торговельних центрів, театрів, концертних залів і більшості магазинів і переведення більшості держустанов на віддалений режим роботи. Навчальні заклади будуть як і раніше закриті протягом двох тижнів, до 16 жовтня.

Після 16 жовтня обмеження передбачається поступово пом'якшити в залежності від ситуації із захворюваністю.

За введення жорсткого карантину виступив Прем'єр-міністр Б.Нетаньягу, який підтримав позицію Міністерства охорони здоров'я і Ради національної безпеки. З ним висловили солідарність більшість членів кабінету. Проти проголосували Міністр будівництва Я.Ліцман (Яадут ха-Тора), Міністр фінансів І.Кац (Лікуд), міністр економіки Амір Перец (Авода) і міністр науки Ізхара Шай (Кахоль-Лаван).

Прем'єр-міністр, ознайомившись з різними пропозиціями про карантинні заходи, запропонував ввести на всій території Ізраїлю тотальний карантин на 2-3 тижні, після чого пом'якшити обмеження. «Слід спочатку вжити жорстких заходів, а потім робити послаблення», - наголосив Прем'єр.


Пошук вакцини проти КОВІД-19

Перше випробування вакцини від коронавіруса, розробленої Інститутом біологічних досліджень в місті Нес-Ціон, відбудеться в наступному місяці в медичному центрі «Шиба» і в столичній лікарні «Хадаса Ейн Керем».

Близько сотні добровольців, набір яких розпочнеться в найближчі дні, візьмуть участь в експерименті й отримають вакцину.

На першому етапі буде перевірена безпека вакцини, і, в разі отримання чітких доказів того, що вона не має «серйозних побічних ефектів», випробування будуть розширені.

Фінансово-економічні наслідки

Мінфін Ізраїлю уточнив економічні збитки, яких буде завдано економіці країни  внаслідок другого карантину. Втрати складуть 10-11 млрд шекелів на період свят плюс по 4 млрд шекелів за кожен тиждень карантину після свят (загалом – понад 20 млрд.).

Крім того, карантинні обмеження значно збільшать рівень безробіття в країні, який наразі становить близько 15% - понад 400 тисяч чоловік.

1 дол. США = 3,45 шекеля.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux