• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Поради подорожуючим
Опубліковано 07 лютого 2020 року о 14:42

На території Держави Ізраїль розташовані головні святині трьох світових релігій, у зв’язку з чим країну щорічно відвідують мільйони туристів.

У країні існує практика окремого, для чоловіків та жінок, відвідання низки іудейських та мусульманських релігійних святинь, а також деяких пляжів.

Субота (шабат) – в Ізраїлі день відпочинку. Починається шабат у п’ятницю із заходом сонця і закінчується на наступний день із заходом сонця. У такому ж режимі наступають усі національні свята. У суботи та святкові дні увесь громадський транспорт та переважна частина сфери обслуговування припиняє роботу.

У шабат рекомендується утриматись від відвідання автотранспортом кварталів, де проживає ультрарелігійне населення.

У зв’язку із підвищеними заходами безпеки, активно практикуються перевірки особистих речей громадян при вході у торговельні центри, організації, банки та у місцях скупчення людей.

Слід чітко виконувати вимоги представників правоохоронних органів Ізраїлю, а також служб безпеки в аеропортах, установах та інших громадських місцях країни; завжди мати при собі паспорт.

Останнім часом фіксується значне зростання скарг громадян України на безпідставні відмови у в’їзді на територію Ізраїлю в рамках Угоди про відмову від візових вимог та неналежне ставлення до наших співвітчизників з боку співробітників ізраїльської імміграційної служби під час проходження інтерв’ювання у пунктах пропуску на ізраїльському кордоні, зокрема в аеропорту ім. Бен-Гуріона.

У цьому зв’язку Посольством вживаються всебічні дипломатичні та консульсько-правові заходи, спрямовані на розв’язання ситуації, що склалася, у т.ч. шляхом виявлення та усунення причин, які призводять до таких випадків.

Залишаючи поза увагою цих рекомендацій оцінку дій та поводження ізраїльських службовців, які наразі є предметом активного обговорення на двосторонньому дипломатичному рівні, закликаємо громадян України, які планують відвідати Ізраїль, відповідально ставитися до мети своєї поїздки до Ізраїлю та вживати необхідних заходів для підготовки до подорожі.

Зокрема, громадянам України необхідно пам’ятати, що безвізовий режим, встановлений вказаною Угодою, розповсюджується лише на поїздки, які здійснюються з туристичною, діловою та гостьовою метою або задля лікування в ізраїльських медичних закладах, та не передбачає можливості працевлаштування. Крім цього, можливість безвізового в’їзду поширюється лише на власників паспортів, тому неповнолітні громадяни України, які подорожують з проїзними документами дитини, потребують оформлення візи в ізраїльській дипустанові в Києві заздалегідь.

Для отримання права на працевлаштування на території Ізраїлю громадянин України має звертатися до Посольства Ізраїлю в Україні для оформлення робочої візи (Б-1), яка видається за дозволом МВС цієї країни.

Вказаний аспект слід особливо враховувати, адже за інформацією ізраїльської сторони, посилення перевірочних процедур та збільшення заборон на в’їзд пов’язується саме зі зростанням кількості українців, які неправомірно залишаються в Ізраїлі після завершення 90 днів, у т.ч. з метою нелегального працевлаштування.

Таким чином, громадянину Україну, який в’їжджає до Ізраїлю в рамках безвізового режиму слід бути готовими переконливо і за допомогою документів довести відповідність мети своєї поїздки в аеропорту, оскільки повноваження щодо прийняття остаточного рішення стосовно допущення на територію країни належать саме співробітнику прикордонної служби.

Наприклад, туристам доцільно мати зворотний квиток, підтвердження бронювання готелю та придбання туристичного продукту, суму коштів, достатню для запланованого перебування в Ізраїлі, а також поліс медичного страхування.

Особам, які в’їжджають з гостьовою метою або для лікування, слід мати іменне запрошення з персональними та контактними даними приймаючої сторони/лікарні. Зворотний квиток та достатні кошти також необхідні. 

При цьому, не громадянам Ізраїлю, які бажають запросити українця, краще погодити таке запрошення в територіальному відділенні Служби населення та імміграції Ізраїлю.

Увага! Також слід враховувати, що для іноземців, у т.ч. громадян України, які в’їжджають до Ізраїлю для возз’єднання зі своїм подружжям - громадянином Ізраїлю після реєстрації шлюбу або спільного проживання без реєстрації шлюбу, встановлено особливий порядок в’їзду.

Довідково: Процедура отримання статусу для іноземного громадянина на підставі шлюбу / спільного проживання з громадянином Ізраїлю регулюється Законом про в'їзд в Ізраїль від 1952 і відповідними інструкціями МВС №5.2.0008 і №5.2.0009.

Ізраїльському громадянину потрібно звернутися до МВС з проханням про призначення черги у візовий відділ для початку процедури легалізації свого подружжя / співмешканця та запрошення його до Ізраїлю.

До призначеної зустрічі потрібно підготувати документи, які слугують доказом наміру проживати разом, а також особисті документи подружжя / співмешканця–іноземця.

Тільки після отримання офіційного дозволу МВС, іноземне подружжя / співмешканець зможе в'їхати до Ізраїлю, навіть в умовах наявності безвізового режиму. 

Під час інтерв’ювання необхідно поводитися спокійно та виважено, чітко відповідаючи на запитання співробітника прикордонної служби. Враховуючи те, що сама по собі процедура опитування є досить стресовою, зайві емоції ніяким чином не сприятимуть її завершенню на Вашу користь, адже будуть сприйняті як свідчення проти задекларованих Вами намірів.    

У разі прийняття щодо Вас рішення про заборону в’їзду, Ви маєте право на його оскарження до суду, про що (плани на оскарження) Ви маєте повідомити співробітників прикордонної служби та зв’язатися з місцевими адвокатами (обрати захисника Ви можете за допомого приймаючої сторони або скориставшись послугами правників, значених на сайті дипустанови). 

Слід зазначити, що співробітники консульського відділу Посольства України в Ізраїлі не можуть впливати на процес прийняття імміграційних рішень, а процедура їх оскарження, встановлена ізраїльським законодавством, не передбачає участі дипломатів в якості процесуальних суб’єктів оскарження, якими є самі особи або їх юридичні представники (адвокати). 

Водночас, в рамках забезпечення моніторингу виконання ізраїльською стороною Угоди про відмову від візових вимог, звертаємося з проханням до громадян України, які вважають, що прийняті щодо них рішення були безпідставними, або які зіткнулися з неналежним поводженням в аеропорту, надсилати свої повідомлення на адресу [email protected] з позначкою “відмова у в’їзді” у полі тема повідомлення з наданням вичерпної інформації щодо відповідного випадку, точних персональних даних та підтверджуючих документів, а також даних запрошуючої сторони (Бланк скарги).

Окремо, звертаємось із проханням до громадян України інформувати українські компетентні органи про випадки використання туристичної діяльності для прикриття здійснення неправомірних дій, у т.ч. зі сприяння та організації нелегальної міграції до Ізраїлю. Така недобросовісна діяльність фізичних та юридичних осіб призводить до посилення заходів прикордонного контролю щодо громадян України з відповідними наслідками для наших співвітчизників, у т.ч. і тих які мають щирі наміри щодо задоволення своїх культурних, релігійних, ділових та інших потреб під час здійснення закордонних поїздок у відповідності до укладених міжнародних документів та чинного законодавства.  

Просимо враховувати, що можливості працевлаштування в Ізраїлі “в рамках безвізового режиму”, які на даний час широко рекламуються в українській частині Інтернету, є порушенням положень українсько-ізраїльської Угоди про відмову від візових вимог та чинного законодавства, а їх автори, маючи на меті отримання нелегальних матеріальних зисків, завдають шкоди інтересам українців та українсько-ізраїльським відносинам в цілому.

Крім цього, громадяни України, які в’їжджають до Ізраїлю за таких обставин, зазвичай стають жертвами шахраїв, які пропонують їм послуги з подальшого оформлення відповідного статусу на території країни,  надаючи при цьому фальшиву візу. Окрім значних фінансових витрат, які вимагаються зловмисниками, наші співвітчизники підлягають адміністративній / кримінальній відповідальності.

Пам’ятайте, що візу для в’їзду до Ізраїлю з метою працевлаштування можна отримати виключно в Посольстві Ізраїлю в Україні.

Службою реєстрації населення та імміграції МВС Ізраїлю здійснюється програма добровільного повернення на Батьківщину громадян України, які порушили імміграційне законодавство Ізраїлю, у тому числі шляхом незаконного працевлаштування та продовжують перебувати на її території нелегально.

Вказана програма передбачає сприятливий режим виїзду українських громадян з Ізраїлю в Україну.

Зокрема: особі, яка з звернулася до Міністерства внутрішніх справ Ізраїлю з проханням про добровільне повернення в Україну,  забезпечується вільне пересування країною до моменту її виїзду,  їй надається певний час (до двох тижнів) для зборів та впорядкування справ на території Ізраїлю, а також надається безкоштовний авіаквиток для повернення на Батьківщину.

У разі необхідності відновлення заявником проїзних українських документів, співробітники програми надають сприяння в їх оформленні у взаємодії з Посольством України.

Посольство України рекомендує громадянам України скористатися цією можливістю для уникнення подальших ускладнень, пов’язаних із порушенням місцевого законодавства.   

Контактні дані та іншу інформацію щодо вказаної програми можна отримати за наступною адресою: 

м. Бней Брак, вул. Мівца Кадеш, 64 (Bnei Brak, Mivtsa Kadesh Street, 64).

або за телефонами: 03-6982061, 03-6982059, 03-6982058.



Не зважаючи на той факт, що рівень терористичної загрози в Ізраїлі останнім часом значно знизився, громадянам України рекомендується, по-можливості, утриматися від відвідання заходів з масовим скупченням людей.

Також, не рекомендується відвідання міст країни, які знаходяться у безпосередній близькості від Сектору Газа і можуть бути підданими ракетним обстрілам з його території.

Процедура отримання іноземцем дозволу на працевлаштування в Ізраїлі залежить від наявності професії претендента на роботу в країні в переліку дефіцитних професій. На даний момент, такий перелік містить спеціальності, пов'язані з капітальним будівництвом, сільським господарством і доглядом за хворими та особами похилого віку. Згадана категорія іноземних громадян може отримати дозвіл на роботу за спрощеною процедурою через звернення роботодавця до МВС Ізраїлю.

Для іноземців, які претендують на працевлаштування в Ізраїлі за спеціальностями, які не входять до пільгового переліку гостродефіцитних, запроваджено жорсткий режим отримання дозволу на роботу у країні.

Роботодавець має довести Міністерству праці виключну необхідність прийняття на відповідну посаду іноземного громадянина. Лише у випадку отримання позитивної відповіді зацікавлена організація може звернутися до МВС Ізраїлю з клопотанням щодо оформлення робочої візи іноземному робітнику.

Робоча віза дає право на роботу тільки в компанії, яка запросила іноземця. Максимальний термін роботи іноземця в Ізраїлі обмежений 5 роками.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (сайт -  www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність» - «Працевлаштування за кордоном»).

Медицинськеобслуговування в Ізраїлі (включаючи виклик швидкої допомоги) є платним і доволі дорогим.

Громадянам України, які збираються відвідати країну з короткотерміновою метою, рекомендується до виїзду оформити страховий поліс на весь термін перебування в Ізраїлі.

На замітку громадянам України, які мають намір пройти лікування в Ізраїлі

З огляду на популярність медичного туризму в Ізраїлі, переважна більшість медичних закладів мають відділи по роботі з іноземними пацієнтами або авторизованих представників у іноземних державах. У разі прийняття рішення щодо використання послуг компаній-посередників, рекомендується отримати інформацію щодо репутації та повноважень такого посередника. Слід урахувати, що оплата лікування в Ізраїлі здійснюється шляхом грошового переказу авансу на рахунок медичного закладу. Якщо посередник вимагає від Вас здійснення оплати послуг з лікування на його рахунок, майте на увазі, що це може бути свідченням його ненадійності.

Відділи з обслуговування іноземних пацієнтів при ізраїльських клініках готові нести відповідальність виключно з моменту, коли пацієнт потрапляє до клініки. У разі наявності претензій до клініки або компанії-посередника, пацієнт може звернутися до суду, однак після проведення усіх розрахунків.

З метою уніфікації послуг, які надаються на території Держави Ізраїль, Міністерством охорони здоров’я було розроблено рекомендований перелік орієнтовних цін на медичні послуги при лікуванні захворювань.

Відповідно до Закону Держави Ізраїль про права пацієнтів Ви маєте право отримати адекватну медичну допомогу. Лікування надається за згодою пацієнта після отримання ним усієї необхідної інформації. При цьому, Ви маєте право на отримання інформації про медичний персонал (імена, посади, резюме), копій/виписок з медичних документів (за дозволом медичної комісії з етики, лікар має право прийняти рішення не передавати хворому інформацію, якщо вона може загрожувати його здоров’ю/життю), додаткової (альтернативної) думки стосовно призначеного лікування (медична установа зобов’язана сприяти у реалізації цього права), безперервність медичної допомоги у разі зміни персоналу чи місця лікування. Лікар та медичні працівники зобов’язані передати хворому усю необхідну інформацію із дотриманням принципу конфіденційності.

Основні заклади охорони здоров’я Ізраїлю:

Клініка «Хадасса»/ The Hadassah Medical Organization
Адреса: Hadassah Medical Organization, Kiryat Hadassah, p.o.b 12000, 91120, Jerusalem, Israel
Телефон: (02) 6777111
Факс: (02) 6434434
Контактна особа: Mrs. Naama Niazov (International Patient Marketing Department)
Телефон: 972-2-6779325
Факс: 972-2-6777500
[email protected]
www.hadassah.org.il
Примітки: Факультет медицини Єрусалимського університету, науково-дослідний центр

 

Клініка "Герцлия Медикал Центр" / Herzliya Medical Center (HMC)

Адрес:  Ramat-Yam 7 st., Herzliya 4685107, Israel

Телефон: +972-73-272-3838

www.hmc-israel.org.il

[email protected]

Контактна особа: Felix Zadirevich

Примітки: провідний приватний багатопрофільний центр Ізраїлю. Діагностика, всі види операцій, лікування всіх видів раку.

 

Медичний центр «Сураскі»

Адреса: 6, Weizman st., Tel Aviv 64239

Телефон: +972 3 697 4254/5/6
Факс: +972 3 6973635
[email protected]
 
[email protected]www.tasmc.org.il
Примітки: Провідний центр у галузі онкології, кардіохірургії, хірургії судин, дитячої нейрохірургії
 

 

Лікарня державного відомства «Рамбам» / Rambam Health Care Campus

Адреса: P.O.B. 9602, Haifa 31096, Israel
Телефон: 972.4.854.3045
www.rambam.org.il
[email protected]
 
Контактна особа: Anna Boguslavsky (Director International Medical Services Rambam Health Corporation)
Телефон: 972-4-854-1651
Факс: 972-4-854-1650
[email protected]
 
Примітки: Російськомовний відділ іноземного туризму. Екстрена медицина, один з найкращих у світі центрів травматології. Співпрацює з Ізраїльським технологічним інститутом («Техніон») у науково-дослідній галузі.

 

Медичний центр «Шеба»/ Тель-а-Шомер
Контактна особа: Ira Bryn (Senior Medical Consultant, Medical Tourism Department, The Chaim Sheba Medical Center)
Телефон: +972-3-5303100
Факс: :+972-3-5303515
[email protected]
[email protected]
 Примітки: Унікальне реанімаційне відділення. Дитяча онкологія. Національний інститут епідеміології.

 

Клініка «Ассута»
Адреса: 20 Habarzel St., Ramat Hachayil, Tel Aviv 69710, Israel
Телефон: +972-3-7643247
Факс: +972-3-7643248
[email protected]
http://ru.assuta.co.il/
 Примітки: Найбільша приватна клініка Ізраїлю. Практика використання експертних груп.

 

Медичний центр ім.Іцхака Рабіна
Адреса: Zhabotinsky St., 39, 49100, Israel, Petakh Tikva (First Floor)
International Department
Телефон: +972-544350151 / +972-544350175
www.carmelit.co.il
[email protected]
 Примітки: Дитяча онкологія

 

Медичний центр «Сорока»
 
Адреса: Soroka Medical Center of the Negev, P.O. Box 151, Beer Sheva, Israel 84101
Контактна: Ms. Irit Bibi (External Affairs)
[email protected]
 
Примітки: Має відділення трансплантації штучних суглобів. Великий досвід у травматології. Центр вивчення епілепсії.

 

Лікарня ім. Едіт Вольфсон
 
Адреса: вул. ха-Лохамим 62, м. Холон
[email protected]
 
http://www.wolfson-hospital.org.il
 Примітки: Провідна клініка у галузі ортопедії, спортивної медицини, кардіології

Поліція – 100

Швидка допомога – 101

Пожежна служба – 102.

довідки про телефонні номери - 144 (безкоштовно);

бюро інформації для туристів в Єрусалимі - (02) 627-14-22;

бюро інформації для туристів в Ейлаті - (08) 630-91-11;

довідкова аеропорту ім. Д. Бен-Гуріона - (03) 972-33-44, (03) 972-33-66;

код Ізраїлю - 972

Коди міст Ізраїлю:

Єрусалим - 02, Тель-Авів - 03, Хайфа - 04, Ейлат - 08

Державна митна служба України інформує, що з 01 липня 2021 року починають діяти норми пункту 61 розділу ХХІ Митного кодексу України щодо обов’язкового перебування на обліку в Державній митній службі України осіб нерезидентів, які здійснюють декларування товарів в Україні. Згідно з частиною восьмою статті 455 Митного кодексу України, не перебування на обліку є підставою для відмови у митному оформленні та пропуску через митний кордон України товарів, транспортних засобів комерційного призначення. 

Згідно з частиною першою статті 455 Митного кодексу України обов’язковому обліку підлягають особи нерезиденти, які є: 

  • - декларантами товарів, транспортних засобів комерційного призначення, у випадках передбачених пунктом 4 частини другої статті 265 Митного кодексу України (іноземні перевізники що переміщують територією України товари, транспортні засоби комерційного призначення, прохідним транзитом);
  • - перевізниками товарів через митний кордон України та/або між митницями на території України або є особою відповідальною за такі перевезення (іноземні перевізники, що переміщують товари під митним контролем).


 Стати на облік можливо: 

  • - при в’їзді або виїзді з України шляхом заповнення реєстраційної форми безпосередньо у пункті пропуску та надання копії свідоцтва про реєстрацію особи нерезидента, видану компетентним органом країни реєстрації; 
  • - шляхом направлення поштою до будь якої митниці заповненої реєстраційної форми та надання копії свідоцтва про реєстрацію особи, видану компетентним органом країни реєстрації;
  • - безпосередньо подати до будь якої митниці заповненої реєстраційної форми та копії свідоцтва про реєстрацію особи, видану компетентним органом країни реєстрації, або подання цих документів через уповноважену особу, яка діє на підставі довіреності від особи нерезидента, або через агента з митного оформлення, який діє на підставі договору між особою нерезидентом та українським митним брокером.


Реєстраційна форма може бути заповнена на будь якій мові офіційного міжнародного спілкування. Для прискорення обробки інформації бажано заповнювати її на українській або англійській мові. Після введення даних із заяви до інформаційної системи митної служби, особі нерезиденту протягом однієї години буде присвоєно тимчасовий обліковий номер. 

Відмова у присвоєні тимчасового облікового номеру можлива, якщо: 

  • - реєстраційна форма містить не всі обов’язкові дані;
  • - особа нерезидент вже перебуває на обліку. 


Тимчасовий обліковий номер дозволяє особі нерезиденту здійснювати усі митні формальності та процедури без обмежень. 

Про взяття на облік та присвоєння облікового номеру особа нерезидент інформується протягом наступних п’яти робочих днів. 


Заява про взяття на облік особи-нерезидента.docx

Зразок заповнення Заяви про взяття на облік особи-нерезидента.pdf

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux