Об'єднання засновано у 1979 році і є громадською, непартійною, некомерційною організацією.
Основним напрямком діяльності об'єднання є допомога новим репатріантам-вихідцям з України в їх перших кроках в Ізраїлі, в адаптації до нових умов життя, в подоланні мовного бар'єру, налагодженні спілкування і побуту.
Об'єднання сприяє суспільній і культурній інтеграції репатріантів з України в ізраїльське суспільство, в реалізації їх творчого потенціалу (гуртки вивчення мови іврит, музичні і поетичні студії); проводить фестивалі мистецтв та спортивні чемпіонати вихідців з України.
Громадська організація «Israeli friends of Ukraine»
У 2014 році організація виникла на базі груп активістів та волонтерів «Israel supports Ukraine» та «Israel helps Maidan wounded», які активно підтримали Революцію Гідності 2014 року в Україні та допомагали пораненим під час сутичок на Майдані громадянам України. Метою діяльності ГО є допомога та підтримка України, що включає як волонтерську діяльність, так і різноманітні культурні та соціальні проекти.
Організація проводить з 2011 року Фестиваль Української культури в Ізраїлі
Метою фестивалю є підтримка у ізраїльтян, вихідців з України, духовного зв'язку з країною виходу, збереження культурних традицій України в рамках громади і більш близьке знайомство корінних ізраїльтян з самобутньою традиційною українською культурою і сучасним мистецтвом.
Участь у заходах фестивалю беруть як ізраїльські артисти, так і митці з України.
Об’єднання було створено вихідцями із Закарпаття, які приїхали до Ізраїлю після Другої світової війни, а також репатріантами 70-х років.
Головними завданнями об'єднання є збереження спадковості поколінь вихідців із Закарпаття, підтримання зв'язку між об'єднанням та євреями вихідцями із Закарпаття як в Ізраїлі так і за кордоном, в т.ч. в Закарпатті.
Організація була зареєстрована у березні 2011 р. вихідцями з м. Черкаси (Україна).
У минулому основним завданням організації було надання допомоги репатріантам з м.Черкаси в перші роки абсорбції в новій країні.
На сьогодні організація робить нахил на допомогу репатріантам з України в їх професійній орієнтації і пошуку роботи, роз'яснює основні закони у трудовому законодавстві і супутнім законам, що сприяє не тільки ознайомленню із законодавством Ізраїлю, але і вирішенню їхніх нагальних проблем.
Перелік документів для оформлення статусу закордонного українця
Відповідно до статті 3 Закону України «Про закордонних українців», іноземці та особи без громадянства, які мають українське етнічне походження або походження з України, досягли 16-річного віку та не є громадянами України, мають право отримати статус закордонного українця.
Відповідно до пункту 3 Порядку оформлення і видачі посвідчення закордонного українця, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.2004 р. №1531 (зі змінами), особа, яка виявила бажання набути статусу закордонного українця, подає письмову Заяву за формою, згідно з додатком, МЗС або представництву МЗС на території України, за кордоном – закордонній дипломатичній установі України.
До Заяви про надання статусу закордонного українця додаються:
- паспортний документ або документ, що його замінює;
- копії документів, які засвідчують українське етнічне походження або походження з України (свідоцтво або інші документи про народження особи або її родичів, документи, що підтверджують факт проживання особи на території України, та у разі потреби інші документи);
- дві кольорові фотокартки розміром 30 х 40 міліметрів;
- квитанція про оплату заявником послуг, пов'язаних з оформленням і видачею посвідчення.
До документів можуть додаватися письмові свідчення громадян України або закордонних українців (не менш як трьох осіб), які підтверджують українське етнічне походження або походження з України заявника, а також характеристика-клопотання громадської організації закордонних українців, членом якої є заявник.
Відповідно до пункту 5 Порядку оформлення і видачі посвідчення закордонного українця, за оформлення посвідчення справляється плата у валюті країни перебування заявника у розмірі, еквівалентному 10 доларам США.
Відповідно до пункту 4.1 Порядку оформлення і видачі посвідчення закордонного українця, у разі завершення строку дії посвідчення власник посвідчення подає такі документи:
При оформленні платіжного доручення в іноземній валюті у полі «Призначення платежу» необхідно вказувати код класифікації доходів бюджету та український текст призначення платежу писати латинськими літерами.
Реквізити для сплати коштів за оформлення посвідчення закордонного українця в Україні (в національній валюті):
одержувач: Казначейство України/м.Київ/22012400;
код за ЄДРПОУ: 37567646;
рахунок (дійсний до 03.01.2020 р.): UA158999980000031114027028001;
рахунок (дійсний з 03.01.2020 р.): UA428999980313050027000028001;
банк одержувача: Казначейство України (ЕАП);
код класифікації доходів бюджету: 22012400;
символ звітності: 027;
найменування податку, збору, платежу: плата за оформлення посвідчення закордонного українця.
Власники банківських платіжних картокVisaInternational, MastercardWorldwide, Cirrus/Maestroможуть переказати кошти за оформлення посвідчення закордонного українця, незалежно від країни місцезнаходження, за посиланням:
Банківська комісія за цей переказ коштів складе 55,5 гривень.
У разі наявності питань щодо переказу коштів за вищевказаним посиланням, просимо звертатися до Управління з питань закордонних українців та гуманітарного співробітництва (тел.: 238-18-51, ел. адреса: uzued@mfa.gov.ua).
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але ви можете вільно користуватися ним.