• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Науково-технічне співробітництво між Україною та Ізраїлем
Опубліковано 01 травня 2020 року о 09:00

Науково-технічне співробітництво

Ізраїль справедливо вважається однією з найбільш технологічно розвинених країн світу. Співробітництво України і Ізраїлю у сфері наукових досліджень, розвитку та впровадження нових технологій відповідає інтересам обох країн та набуває особливої важливості у сучасних умовах. Беззаперечною є важливість інноваційного напрямку для соціально-економічного розвитку України, що також обумовлює пріоритетність науково-технічного співробітництва між нашими країнами.

Основні напрямки цього співробітництва визначені в Програмі науково-технологічного співробітництва між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль підписаної в 2015 році. У рамках виконання Програми було визначено такі пріоритетні напрямки співпраці: спільні дослідження в галузі математики, фізики та вивчення спільної українсько-ізраїльської культурної спадщини.

З метою обміну інформацією щодо стану і перспектив розвитку науково-дослідної галузі в обох країнах, обговорення результатів експертної оцінки конкурсних проектів у 2019 р., опрацювання нових спільних проектів на період 2022-2023 рр. і їхнього фінансування 26-26 листопада 2019 р. у Києві було проведено перше засідання Спільного українсько-ізраїльського Комітету з науково-технологічного співробітництва.

За сприяння та участі Посольства було проведено низку потужних двосторонніх заходів, які спрямовані на розширення напрямів українсько-ізраїльського науково-технічного співробітництва. 

Зокрема, у співпраці з однією з провідних ізраїльських неурядових організацій, що спеціалізується на реалізації двосторонніх проектів у різних сферах, «Ізраїльсько-Український Альянс» у 2019 році в Ізраїлі було організовано профтур «Ознайомлення з екосистемою Ізраїлю» для підприємців-студентів Львівської бізнес школи. У рамках візиту українська делегація ознайомилися з екосистемою інноваційної та високотехнічної галузей Ізраїлю, встановила контакти з релевантними ізраїльськими партнерами.

У співпраці з ізраїльською міжнародною платформою «Global Israel Initiative» 27 жовтня 2020 року було організовано проведення ІІІ Українсько-Ізраїльського інноваційного саміту. Центральними темами цьогорічного саміту було вивчення викликів та можливостей двосторонньої співпраці в умовах коронавірусної пандемії, презентація відповідних технологій України та Ізраїлю, забезпечення міжнародного доступу до інновацій у сфері боротьби з пандемією. Саміт зібрав близько 800 керівників і представників центральних органів влади та провідних компаній ІТ-індустрій України і Ізраїлю.

У 2020 році продовжувалась співпраця між установами НАН України та ізраїльськими науковими структурами в рамках Угоди про співробітництво між НАН України та Ізраїльською академією природничих і гуманітарних наук (Israel Academy of Sciences and Humanities), що була підписана у 1993 р. в м. Єрусалим, а також в рамках прямих міжінститутських договорів.

Пріоритетними галузями двостороннього науково-технічного співробітництва НАН України та Ізраїльською академією у 2020 році були природничі та технічні науки, а саме: математика, фізика, хімія, матеріалознавство та біологія. Активна двостороння співпраця продовжилася у рамках прямих угод між науковими установами НАН України та Ізраїлю.

У 2020 році відбулися перші двосторонні консультації фахівців України та Ізраїлю з питань кібербезпеки, яка набуває особливої ваги в умовах проведення "цифровізації" процесів функціонування державних інститутів, економіки та життєдіяльності суспільства в Україні.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux