• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Науково-технічне співробітництво між Україною та Ізраїлем
Опубліковано 01 травня 2020 року о 09:00

Науково-технічне співробітництво

Досягнення Ізраїлю в галузі науки та техніки, важливість інноваційного напрямку для соціально-економічного розвитку України зумовлюють пріоритетність науково-технічного співробітництва між нашими країнами.  

Основні напрямки цього співробітництва визначені в  Програмі науково-технологічного співробітництва між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль підписаної в 2015 році.  У рамках виконання Програми було визначено такі пріоритетні напрямки співпраці: спільні дослідження в галузі математики, фізики та вивчення спільної українсько-ізраїльської культурної спадщини.

З метою обміну інформацією щодо стану і перспектив розвитку науково-дослідної галузі в обох країнах, обговорення результатів експертної оцінки конкурсних проектів у 2019 р., опрацювання нових спільних проектів на період 2022-2023 рр. і їхнього фінансування 26-26 листопада 2019 р. у Києві було проведено перше засідання Спільного українсько-ізраїльського Комітету з науково-технологічного співробітництва.

За сприяння та участі Посольства було проведено низку потужних двосторонніх заходів, які спрямовані на розширення напрямів українсько-ізраїльського науково-технічного співробітництва. 

Зокрема, у співпраці з однією з провідних ізраїльських неурядових організацій, що спеціалізується на реалізації двосторонніх проектів у різних сферах, «Ізраїльсько-Український Альянс» 2-3 березня 2019 р. в Ізраїлі було організовано профтур «Ознайомлення з екосистемою Ізраїлю» для підприємців-студентів Львівської бізнес школи. У рамках візиту українська делегація ознайомилися з екосистемою інноваційної та високотехнічної галузей Ізраїлю, встановила контакти з релевантними ізраїльськими партнерами.

3 березня 2019 р. відбувся візит до Ізраїлю Голови Тернопільською ОДА, під час чого серед іншого відбулися його зустрічі з представниками Інноваційної адміністрації Ізраїлю. Метою переговорів було обговорення перспектив участі ізраїльської сторони у реалізації профільних проектів у Тернопільській області.

У співпраці з ізраїльською міжнародною платформою «Global Israel Initiative» 18.09.2019 р. в Ізраїлі було організовано нетворкінг-зустріч «Israeli Ukrainian Business Talk». Захід за участі  представників технологічної спільноти Ізраїлю та України, передових технологічних компаній та стартапів був присвячений просуванню ізраїльських та українських стартапів, зміцненню технологічного ділового співробітництва між Україною та Ізраїлем, налагодженню нових зав’язків і контактів у високотехнологічній та стартап-спільноті двох країн.

30 жовтня 2019 р. під егідою «Global Israeli Initiative» та інноваційного парку UNIT.City за підтримки Посольства Ізраїлю в Україні відбулася друга міжнародна технологічна конференція «Україно-Ізраїльський Інноваційний Саміт 2019: Технології майбутнього». Захід проходив у рамках першого Тижня Ізраїльських Інновацій в Україні і зібрав понад 600 представників технологічних компаній, топ-менеджерів корпорацій, інвесторів і стартапів з України та Ізраїлю у сферах automotive, safe city, health tech, fintech, energy tech, cybersecurity, венчурного капіталу, а також представники урядів та корпорацій.

У 2019 році продовжувалась співпраця між установами НАН України та ізраїльськими науковими структурами в рамках Угоди про співробітництво між НАН України та Ізраїльською академією природничих і гуманітарних наук (Israel Academy of Sciences and Humanities), що була підписана у 1993 р. в м. Єрусалим, а також в рамках прямих міжінститутських договорів.

Пріоритетними галузями двостороннього науково-технічного співробітництва НАН України та Ізраїльською академією у 2019 році були природничі та технічні науки, а саме: математика, фізика, хімія, матеріалознавство та біологія. Активна двостороння співпраця продовжилася у рамках прямих угод між науковими установами НАН України та Ізраїлю.

Перспективними напрямами двосторонньої співпраці є започаткування двостороннього діалогу у сфері кібербезпеки та міжнародної платформи зі сприяння технологічній комунікації та інноваційного співробітництва між державними органами влади, підприємствами, закладами вищої освіти, науково-дослідними центрами України та Ізраїлю.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux