• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Посвідчення особи на повернення в Україну
Опубліковано 27 жовтня 2022 року о 16:18

Оформлення посвідчення особи на повернення в Україну

Що таке посвідчення особи на повернення в Україну

Посвідчення особи на повернення в Україну (далі — посвідчення) є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України (крім випадків, передбачених законами) та дає право на в’їзд в Україну. Посвідчення оформляється і видається закордонними дипломатичними представництвами та консульськими установами України.

Зазвичай, посвідчення може бути оформлено у разі, якщо Посольство не має підстав для оформлення заявнику паспорта для виїзду за кордон, або ж сам заявник не має можливості чи бажання очікувати на оформлення паспорта у Посольстві чи потребує термінового виїзду до України, не маючи при цьому дійсного паспорта.

Важливо! Особам, які оформили виїзд на постійне проживання за кордон та мають відмітку в паспорті «Постійне проживання в Ізраїлі» посвідчення на повернення в Україну не оформлюється. 

За яких умов можливо оформити посвідчення 

Посвідчення оформляється та видається у разі:

1) втрати або викрадення під час перебування за межами України паспорта для виїзду за кордон або іншого документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну;

2) коли строк дії паспорта для виїзду за кордон чи іншого документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, закінчився;

3) коли встановлено, що паспорт для виїзду за кордон чи інший документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну, є недійсним з інших причин;

4) коли громадянин України не оформлював документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та/або дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну (наприклад, у разі народження дитини - громадянина України за кордоном).

Хто може оформити посвідчення

Оформлення та видача посвідчення здійснюється:

1) особі, яка досягла шістнадцятирічного віку, — на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто;

2) особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, а також особі, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, — на підставі заяви-анкети одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників.

Важливо!

- присутність дитини, яка досягла 14-річного віку, у консульській установі на момент подання заяви-анкети одним із батьків є обов’язковою!

- заява та інші документи на оформлення посвідчення подають до Посольства тільки особисто. Заява та документи, надіслані до Посольства поштою, розгляду не підлягають!

Посвідчення може бути оформлене та видане також на підставі звернення компетентного органу іноземної держави на ім’я громадянина України, особи без громадянства, яка має право на постійне проживання в Україні, іноземця та особи без громадянства, яких в Україні визнано біженцями або особами, які потребують додаткового захисту та щодо яких прийнято рішення про реадмісію, якщо це передбачено міжнародним договором України, або щодо яких прийнято рішення про примусову депортацію з відповідної держави.

Які документи подаються для оформлення посвідчення

Для оформлення посвідчення необхідно подати:

1) заява

2) у разі втрати чи викрадення паспорта: документ (протокол, довідку тощо), виданий компетентним органом іноземної держави (наприклад, «police report»), що підтверджує факт звернення особи щодо втрати або викрадення паспорта для виїзду за кордон або іншого документа, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну. Документи видані на івриті підлягають обов’язковому нотаріальному перекладу на українську мову та засвідченню апостилем у суді (טפשמ תיב);

3) документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України та/або дає право на виїзд з України і в’їзд в Україну (наприклад, прострочений чи пошкоджений паспорт для виїзду за кордон, паспорт громадянина України (внутрішній) – подається у разі наявності);

4) довідка про реєстрацію особи громадянином України (у разі народження за кордоном дитини, батьки або один із батьків якої є громадянином України і постійно проживає на території України, та у разі, коли такій дитині не оформлювалися документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України та/або дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну);

5) свідоцтво про народження дитини або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентним органом іноземної держави, якщо посвідчення оформлюється дитині або дані про дитину вносяться до посвідчення одного з його батьків чи іншого законного представника. 

Важливо! Свідоцтво про народження, видане у Державі Ізраїль, подається засвідченим штампом «Apostille» та підлягає  нотаріальному перекладу на українську мову та засвідченню апостилем у суді (טפשמ תיב);

6) документ, що посвідчує особу одного з батьків чи іншого законного представника (наприклад, паспорт громадянина України для виїзду за кордон), та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (у разі подання документів законним представником);

7) дві кольорових фотокартки розміром 3,5 × 4,5 сантиметра;

8) документ про сплату консульського збору  або оригінал і копія документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати, відповідно до законодавства України. Сплата консульського збору здійснюється у найближчому поштовому відділенні після отримання відповідної квитанції в Посольстві.


На який термін оформляється посвідчення

Строк дії посвідчення визначається консульською посадовою особою дипломатичної установи, відповідальною за його видачу, виходячи з реальної можливості повернення в Україну пред’явника посвідчення, але не може перевищувати 30 днів.

Кому і як видається посвідчення після його оформлення

Оформлене посвідчення видається особисто заявникові.

Посвідчення, оформлене особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, може бути видане одному з її батьків, її законному представникові або особі, уповноваженій на це її законним представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому порядку.

Консульський збір за оформлення посвідчення

За оформлення посвідчення стягується консульський збір у розмірі 107 шекелів.

Консульський збір може бути сплачений банківською карткою, емітованою ізраїльським банком, безпосередньо у Посольстві (оплата за сервіс 9,36 шекелів), або готівкою у найближчому поштовому відділенні після отримання в Посольстві відповідної квитанції (оплата за сервіс – 35 шекелів).

Оформлення посвідчення дитині до 16 років здійснюється безкоштовно.

Строк оформлення посвідчення

Оформлення та видача посвідчення здійснюються у строк не більш як три робочих дні з дня подання всіх документів і отримання консульською посадовою особою дипломатичної установи необхідних відомостей та сплати консульського збору.

У разі необхідності надсилання письмового запиту до компетентних органів України з метою підтвердження особи та її громадянства України, строк оформлення посвідчення може бути продовжено до часу отримання відповіді на такий запит, але не більш як 30 днів.

Нормативно-правові акти, які регулюють питання оформлення і видачі посвідчення

Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення та видачі посвідчення особи на повернення в Україну»

 

Прийом громадян з питань оформлення посвідчення на повернення в Україну здійснюється після попередньої реєстрації в системі електронного запису на прийом за посиланням: https://online.mfa.gov.ua.

З метою реєстрації на чергу необхідно обрати «Паспортні питання» - «Оформлення посвідчення на повернення 1.3».

 Якщо під час реєстрації на чергу Ви бачите повідомлення «Наразі вільні слоти відсутні. Спробуйте зареєструватися пізніше»  це означає, або усі місця для запису заброньовані і необхідно дочекатися відкриття нових. Додаткові місця відкриваються кожної п’ятниці після 15.00.  Реєстрація на чергу за телефоном, або електронним зверненням не здійснюється.

Прибути до Посольства необхідно не раніше ніж за 10-15 хвилин до обраного часу. У разі виникнення певних обставин, що унеможливлюють відвідання Посольства в обраний період, слід заздалегідь надіслати відповідне повідомлення про відміну запису на чергу.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux