• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
29 січня 2013 р. відзначається 95-та річниця бою біля станції Крути
Опубліковано 28 січня 2013 року о 16:32

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути за 130 кілометрів на північний-схід від Києва.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав. Однак у свідомості багатьох особливого значення подія набула завдяки героїзму української молоді, яка в нерівному бою намагалася протистояти просуванню до Києва окупаційної  більшовицької армії.

Ціною свого життя юні герої зупинили наступ ворога на два дні. Цей бій став символом боротьби за свободу і незалежність українського народу.

2006 року був відкритий Меморіал пам'яті героїв Крут на залізничній станції Крути. Автор меморіалу, Анатолій Гайдамака, представив пам'ятник як насипаний пагорб заввишки 7 метрів, на якому встановлено 10-метрову червону колону.

Червона колона мала нагадувати про подібні колони Київського Університету, звідки були більшість студентів під Крутами. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux