• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Прес-реліз щодо питань, пов’язаних з лікуванням та реабілітацією в ізраїльських медичних установах громадян України, постраждалих під час масових зіткнень в Києві
Опубліковано 22 квітня 2014 року о 12:45

7 березня 2014 р. у Державу Ізраїль прибули громадяни України, які постраждали під час масових зіткнень в Києві. Дана група була сформована і підготовлена до відправки в Ізраїль зусиллями волонтерських організацій за підтримки єврейської громади України і Ділової Ради «Україна - Ізраїль». Вибір медичних закладів, у яких постраждалих планувалося лікувати, також був здійснений зусиллями волонтерів.

До групи постраждалих, які були направлені для отримання медичної допомоги в ізраїльських клініках, входило 10 осіб: А.Запотоцький, 1980 р.н., О.Гуч, 1986 р.н., С.Железняк, 1981 р.н., А.Наталенко, 1982 р.н., Р.Пятковский, 1983 р.н., В.Бондаренко, 1972 р.н., В.Бедюк, 1997 р.н., С.Трапезун, 1977 р.н., Ю.Білокоз, 1964 р.н., О.Шкіль, 1992 р.н.

Зусиллями ізраїльських волонтерів за підтримки Посольства України в Ізраїлі поранених було розміщено в ізраїльських медичних центрах «Хадасса» (м. Єрусалим) і «Каплан» (м. Реховот), організовано постійне чергування волонтерів у клініках і супровід постраждалих, забезпечено належні умови перебування, включаючи культурну програму.

На даний момент, п'ять постраждалих завершили лікування і повернулися в Україну: С.Железняк і А.Наталенко (17.03.2014 р.) , В.Бедюк, С.Трапезун і Ю.Білокоз (14.03.2014 р.). Інші п'ять тяжкопоранених громадян України, яким були проведені складні хірургічні операції, продовжують курс лікування та реабілітації в Державі Ізраїль. Потерпілі перебувають у місцевих клініках: О.Гуч - у медичному центрі «Хадасса» (м.Ейн - Керем), А.Запотоцькій - в реабілітаційному центрі «Хадасса» (м. Єрусалим), О.Шкіль - у медичному центрі «Каплан» (м. Реховот), Р. Пятковский і В.Бондаренко - в лікарні «Герцфельд» (м. Гедера).

Станом на 22 квітня 2014 р. повністю оплачено лікування всіх постраждалих, яким надавалася медична допомога в клініках Ізраїлю. Зокрема, в клініці «Каплан» оплата за лікування С.Железняка, А.Наталенка, С.Трапезуна, Ю.Білокоза, В.Бедюка, О.Шкіля, Р.Пятковского, В.Бондаренка проводилася таким чином:

- 70 тис. дол. США - первинний внесок, зроблений спонсорами (у тому числі 60 тис. дол. США президентом Всесвітнього Форуму російськомовного єврейства А.Левіним);

- 315 тис. дол. США - внесок Благодійного фонду «Фонд громади Приірпіння» на лікування О.Шкіля , Р.Пятковского, В.Бондаренка;

- Більше 40 тис. дол. США - пожертви, зібрані волонтерами на рахунок клініки «Каплан».

На лікування ще двох громадян України А.Запотоцького і О.Гуча, які перебувають в клініці «Хадасса», Благодійним фондом «Фонд громади Приірпіння» на початку було переведено 150 тис. дол. США, які на даний момент повністю покривають лікування та реабілітацію потерпілих. За результатами домовленостей, досягнутих з Міністерством закордонних справ Ізраїлю, додаткову суму фінансування (орієнтовно 82 473 дол. США) подальшого лікування А.Запотоцького і О.Гуча зобов'язалася покрити Держава Ізраїль.

Посольство України в Державі Ізраїль висловлює подяку всім причетним до організації та проведення лікування в ізраїльських клініках українських громадян, постраждалих під час масових зіткнень в Києві. Зокрема, Посольство хотіло б відзначити допомогу Міністерства закордонних справ Держави Ізраїль і безпосередньо глави МЗС А.Лібермана, а також медичних центрів Ізраїлю, почесних консулів України в Державі Ізраїль, Благодійного фонду «Фонд громади Приірпіння», ізраїльських та українських волонтерських організацій, єврейської громади Україна і багатьох інших небайдужих людей, які брали участь у цьому благодійному проекті.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux