• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Андрій Кожинов - ізраїльський журналіст про Україну
Опубліковано 05 грудня 2014 року о 11:10

4 грудня в Українському культурному центрі відбулась зустріч із ізраїльським журналістом, військовим кореспондентом «9 каналу», аналітиком і висококласним професіоналом, людиною цікавою і неординарною – Андрієм Кожиновим.

Очевидно, що, насамперед, саме постать Андрія Кожинова викликала величезний інтерес до заходу, який був приурочений до річниці початку Революції Гідності. Фільм Кожинова «Українська січ» (про події на Майдані), показаний ізраїльським «9 каналом» у березні 2014 р., мав неабиякий резонанс серед місцевої російськомовної громади і викликав різноманітні відгуки – одні звинувачували автора у заангажованому висвітленні подій, інші дякували за правдиву розповідь. Сам журналіст на вечорі підкреслив, що намагався відсторонено і якомога об’єктивно показати події зими 2014 року в Києві. Водночас він відзначив, що перебуваючи в епіцентрі подій на Майдані і маючи можливість спілкуватися з учасниками протистояння (здебільшого, євромайданівцями) він не побачив проявів націонал-екстремізму або антисемітизму. На його думку, відбувся національний підйом, розпочалося формування нації, що є природнім і нормальним процесом для будь-якої країни.
Після перегляду фільму Кожинов додав деякі особисті, емоційні, враження щодо побаченого на Майдані – перш за все, це відсутність страху навіть під час самих кривавих подій в Києві, що, очевидно, пояснювалося відчуттям нереальності (або, за словами журналіста, сюрреалістичності) всього, що відбувалося. Найбільш вражаючим і переломним моментом, як для ізраїльського журналіста, так і у ситуації на Майдані, стали перші жертви – Андрій розказував про ці страшні хвилини, коли на центральній площі з’явилися перші вбиті майданівці. 
На екрані в Центрі промайнули кадри, у яких гинуть люди, відбуваються найзапекліші протистояння, далі - кадри, що демонструють перемогу, жаль за загиблими, тривогу, надію… Це все бачив на власні очі і згодом показав у своєму документальному фільмі про Майдан Андрій Кожинов. 
Інша стрічка, яку переглянули вчора гості УКЦ – «Острів Крим – хроніка розлучення». Інша тема розмови (або логічне продовження попередньої) – як відбулася анексія частини української території. 
Андрій Кожинов показав історичні події через призму подій у Севастопольській бригаді тактичної авіації Повітряного командування «Південь» під командуванням полковника Юлія Мамчура. Власне, Мамчур і став головним героєм фільму (Героєм у основному значенні цього слова). Протягом кількох тижнів, у присутності журналістів, відбувалася блокада частини «зеленими чоловічками». На думку Кожинова, саме присутність преси дозволила уникнути кривавого конфлікту між українськими військовим та «кримською самообороною». 
Кореспондент «9 каналу» показав не лише напружене очікування, відчуття невизначеності, патріотизм і стійкість, відчай і відвагу в українській військовій частині. Він продемонстрував настрої кримчан, вже під час зустрічі додавши, що у переважній більшості вони були не проукраїнськими. Без будь-яких оцінок у фільмі з боку автора, після перегляду стрічки ситуація виглядає очевидною – зрозумілим є, звідки з’явилася добре підготовлена «кримська самооборона» і козаки, де вироблена сучасна військова техніка і зброя, якою протягом короткого періоду часу озброїлися кримські захисники…
На вечорі Андрій Кожинов розказав також про подальші долі героїв його фільму, які заслуговують на окремі цікаві розповіді. Можливо, колись ми побачимо продовження історії півострова, який перетворився для України на острів після безкровного, але не менш болючого для учасників цього процесу, розлучення.
Останньою, найактуальнішою на сьогоднішній день, стала тема подій на Сході України. На початку літа Кожинов перебував у відрядженні на Донбасі, був у Слов’янську. Звідти він передавав репортажі, робив сюжети, один з яких також був переглянутий на вечорі.
Ізраїльський журналіст і військовий експерт поділився своїми оцінками подій, дав характеристики учасникам конфлікту, провів певні паралелі між тактикою військових дій збройних формувань ДНР та ЛНР та палестинськими терористами. Він також відзначив, що розвиток ситуації на Сході України може призвести до «палестинизації», тобто до створення довго триваючого конфлікту, розв’язати який буде надзвичайно складно з огляду на низку причин. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux