• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Щодо умов прийому закордонних українців до вищих навчальних закладів України у 2015 р.
Опубліковано 23 лютого 2015 року о 10:22

Відповідно до Закону України «Про закордонних українців» та Державної програми співпраці із закордонними українцями на період до 2015 року з метою сприяння задоволенню освітніх потреб закордонних українців Міністерство освіти і науки повідомило про можливість виділення у 2015 році 300 державних стипендій для навчання закордонних українців у вищих навчальних закладах України, підпорядкованих Міністерству.

На прохання Міністерства освіти і науки України надсилаємо інформацію щодо умов надання державних стипендій у 2015 році для навчання закордонних українців у вищих навчальних закладах України, що були визначені МОН.

Просимо інформувати представників українських громад країн перебування щодо необхідності підготовки відповідних документів для подальшого їх надсилання до 1 травня 2015 року до МОН. Документи мають бути зібрані в окрему папку у такій послідовності:

 1. Окремий аркуш з переліком всіх документів, зібраних у справі;

2. Анкета встановленого зразка, заповнена друкованими літерами з фотокарткою, прикріпленою у правому верхньому куті анкети;

3. Копії сторінок паспорта з зазначенням громадянства та прописки;

4. Копія посвідчення закордонного українця;

5. Копія документа про освіту із зазначенням предметів, що вивчалися, та отриманим по ним оцінкам (балам) (учні шкіл надають довідку зі школи про навчання у випускному класі з оцінками за півріччя, завірену директором);

6. Лист-рекомендація українського національного культурного товариства (за наявності).

Звертаємо увагу на те, що документи кандидатів на навчання з числа закордонних українців, що не відповідають умовам надання державних стипендій (у тому числі у разі відсутності посвідчення закордонного українця), до розгляду не приймаються.

Відповідно до діючих угод в галузі освіти з Таджикистаном,  Туркменістаном, Казахстаном закордонні українці, громадяни зазначених країн, подають документи до профільних міністерств своєї країни і проходять конкурсний відбір за правилами направляючої сторони.

 

Умови виділення квот для вступу закордонних українців до вищих навчальних закладів України

Закордонним українцям встановлюються  квоти для вступу до вищих навчальних закладів України на навчання за денною формою за рахунок коштів Державного бюджету України.

Зазначені квоти не поширюються на  громадян України, які проживають в іноземних державах. Громадяни України мають право безоплатно здобувати освіту в усіх державних і комунальних навчальних закладах України на загальних підставах, визначених Умовами прийому до вищих навчальних закладів України.

Закордонні українці, які планують вступати до  вищих навчальних закладів України в межах квот, установлених Міністерством для закордонних українців, повинні підтвердити свій статус посвідченням закордонного українця,  мати документ про повну загальну середню освіту з оцінками, що відповідають оцінкам «відмінно» та «добре»  і дають право  вступу до вищих навчальних закладів країни постійного проживання, володіти українською мовою на рівні, достатньому для здобуття освіти. Закордонні українці, які не володіють українською мовою, можуть бути зараховані на підготовчі відділення вищих навчальних закладів з оплатою за навчання відповідно до законодавства.

Закордонні українці, статус яких підтверджено посвідченням закордонного українця, зараховуються до вищих навчальних закладів України на місця державного замовлення за співбесідою з предметів, передбачених правилами прийому до вищого навчального закладу, у межах квот, установлених Міністерством освіти і науки України, за рекомендаціями дипломатичних установ України за кордоном або українських національних культурних  товариств за поданням дипломатичних установ України. 

Відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України кандидатам на навчання необхідно особисто подати документи до приймальної комісії  визначеного навчального закладу. Строки подачі документів, проведення співбесіди  та зарахування визначаються приймальними комісіями відповідних навчальних закладів.

Закордонні українці, рекомендовані на навчання за рахунок коштів державного бюджету України, подають до приймальної комісії визначеного  навчального закладу особову справу, яка містить оригінали та завірені нотаріально копії документів:

а) документ про повну загальну середню освіту та одержані з навчальних дисциплін оцінки (бали);

б)  медичний сертифікат про стан здоров’я, засвідчений  офіційним органом охорони здоров’я країни, з якої прибув іноземець, і виданий не пізніше, ніж за 2 місяці до від’їзду на навчання в Україну;

в) страховий поліс з надання екстреної медичної допомоги (крім іноземців, що прибули з країн, з якими укладено угоди про безоплатне надання екстреної медичної допомоги);

г) копія свідоцтва про народження;

д) посвідчення закордонного українця;

е) 6 кольорових фотокарток розміром 30х40 мм.

Зазначені у пунктах а), б), г) документи повинні бути перекладені українською мовою з нотаріальним засвідченням перекладу, а  також засвідчені в країні їх видачі у спосіб, який офіційно застосовується в цій країні для такого засвідчення, та  легалізовані відповідною закордонною дипломатичною установою України.

Закордонні українці, які вступають на навчання на підставі  документа про здобутий за кордоном освітній та/або освітньо-кваліфікаційний рівень, протягом першого року навчання обов’язково мають пройти процедуру визнання і встановлення еквівалентності такого документа.

Закордонні українці, зараховані на навчання, забезпечуються місцем у гуртожитку з оплатою за проживання та  стипендієюЯ  у порядку, встановленому для українських студентів.

Оплата за навчання на підготовчому факультеті (відділенні) вищих навчальних закладів України здійснюється за власні кошти студентів, стипендія у цей період не сплачується.

Транспортні витрати до місця навчання і у зворотному  напрямку  здійснюються за власні кошти закордонних українців.

Додаток 20300286_dod.doc

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux