Порядок в’їзду/виїзду на територію АРК регулюється Порядком в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 367. Відповідно до пункту 3 Порядку, в’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї здійснюється через контрольні пункти (функціонуючі пункти пропуску на державному кордоні України): іноземців та осіб без громадянства - за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом ДМС; громадян України - за умови пред’явлення будь-якого документа, визначеного статтею 5 Закону України “Про громадянство України” або статтею 2 Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”, а громадян України, що не досягли 16-річного віку, - з дотриманням вимог, передбачених для таких осіб Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 (ЗП України, 1995 р., № 4, ст. 92).
До сфери часткової компетенції МЗС відноситься застосування положень підпунктів 5), 6) пункту 21 Порядку, якими передбачається оформлення органами ДМС «виключно за клопотанням або погодженням з МЗС України» спеціальних дозволів для іноземців, які прямують на територію Криму з метою (5)) «участі у забезпеченні захисту національних інтересів України з метою мирного врегулювання конфлікту, звільнення території України від окупації чи з питань гуманітарної політики», а також (6)) «здійснення дипломатичних та консульських функцій, зокрема в рамках діяльності міжнародних організацій, членом яких є Україна».
В МЗС відсутні відомості щодо офіційних звернень акредитованих в Україні дипломатичних чи консульських установ іноземних держав та представництв Міжнародних організацій за сприянням в оформленні спеціальних дозволів.
Водночас, за інформацією АДПС України у період з 4 червня по 24 липня ц.р. через адміністративний кордон було пропущено 361 тис. 379 осіб, з яких 2 тис. 446 іноземців.
При цьому з іноземних громадян через адміністративний кордон не пропущено 165 осіб, а саме : 112 – РФ, 12 – Молдови, 11 – Азербайджану, 9 – Туреччини, 4 – Узбекистану, 4 – Вірменії, 3 – Німеччини, по одному громадянину Киргизстану, Тунісу, Білорусі, Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Сирії, Грузії, Швейцарії. Поширеними причинами не пропущення іноземців були: недійсні паспортні документи, невідповідність пункту пропуску, відсутність спеціального дозволу та притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 204-2 КУпАП (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію).