Сьогодні, 23 серпня, українці в усьому світі відзначають День Державного прапора України. В Ізраїлі, біля Посольства України, також було урочисто піднято синьо-жовтий стяг, який за останній період став символом гідності і боротьби за свободу не лише для українців.
Історя жовто-синіх кольорів українського прапора сягає Київської Русі.
Відомо, що князь Володимир Великий мав власний герб – золотий тризуб на синьому фоні.
В 13-му столітті золотий лев на синьому тлі прикрашав герб сина Данила Галицького – Лева.
У козацьку добу традиційними мотивами козацьких знамен були блакитні полотнища з золотими чи жовтими зображеннями гербів, небесних світил, зброї, постатей святих тощо.
Жовто-сині кольори використовувалися протягом 1918-1920 р. в УНР (Українська Народна Республіка) та за гетьмана Скоропадського.
В радянській Україні, довший час перебуваючи у підпіллі, український прапор знову замайорів 14 березня 1990 року в містечку Стрий (одним із організаторів акції був В`ячеслав Чорновіл), а через дев'ять днів – над Тернопільською міською Радою, потім у Львові, Івано-Франківську та Житомирі, а через деякий час синьо-жовта хвиля патріотизму докотилася до столиці, де в липні 1990 року над Київрадою також було піднято легендарний прапор.
23 серпня 1991 року група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради. Якраз до цієї події і прив`язаний Указ Президента України Леоніда Кучми від 23 серпня 2004 року «Про День Державного Прапора України» № 987.
Отже, історія національного прапора має довгий період, але офіційно затвердили синьо-жовтий стяг як державний символ України лише 28 січня 1992 року.