З 14 по 16 вересня у Тель-Авіві проходив семінар «Євреї та українці: спірні питання історичної пам'яті».
Під час семінару обговорювалися гострі проблеми історичної пам'яті про трагедії Голокосту та Голодомору в Україні. Ці питання гостро стоять у відносинах між Україною та Ізраїлем і розібратися в них допомагали вчені-історики з України і Німеччини.
До учасників семінару з вітальною промовою звернулася секретар Посольства М.Панченко, яка озвучила позицію України щодо необхідності визнання Голодомору 1932-33 років в Україні геноцидом українського народу.
Ізраїльську сторону на семінарі представляла депутат Кнесету Держави Ізраїль Ксенія Свєтлова, яка наголосила на необхідності поширювати в Ізраїлі інформацію про трагедію українського народу – Голодомор 1932-33 років в Україні, а також пообіцяла докласти зусилля щодо визнання цієї трагедії геноцидом українського народу.
На семінарі були заслухані виступи на такі теми:
- «Творці пам'яті: українці і євреї в історичній політиці сучасної України», «Як (не) образити народ: сучасні дискусії про історичні етноніми (назви) євреїв і українців» (доповідач: Василь Расевич);
- «Повернення неназваних: інтеграція єврейської спадщини в суспільний простір сучасної України» (доповідач: Тарас Назарук);
- «Голокост в Бобровому Куті і в Золочеві: моделі пам'яті і безпам'ятства» (доповідач: Шимон Бріман);
- «Чому Сталін і його спадкоємці приховали інформацію про Голокост в СРСР?» (доповідач: Борис Мафцір);
- «Пам'ять про Голокост і Голодомор в історичному дискурсі СРСР і сучасної України» (доповідач: Ніколас Дрейер);
- «Робота з архівними даними по темі Голокосту» (доповідач: Анна Невзліна).
Учасники брали живу участь в дискусії, ставили питання, ділилися особистими історіями своїх близьких і знайомих. А в кінці, під час підбиття підсумків, учасники семінару пропонували теми для майбутніх таких зустрічей.
Організатором семінару виступила громадська організація «Ізраїльські друзі України», за підтримки «Ukrainian Jewish Encounter», а також за сприяння Посольства України в Державі Ізраїль та Центру міської історії Центрально-Східної Європи (Львів).