• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Виступ Посла України в Державі Ізраїль Г.О.Надоленка під час заходу «Торговельно-економічні можливості для українських експортерів в рамках Угоди про вільну торгівлю між Україною та Державою Ізраїль»
Опубліковано 09 квітня 2019 року о 20:00

Виступ під час заходу «Торговельно-економічні можливості для українських експортерів в рамках Угоди про вільну торгівлю між Україною та Державою Ізраїль», який організований  Державною установою «Офіс з просування експорту України» Міністерства економічного розвитку та торгівлі України (м. Київ)

Шановні пані та панове, колеги та друзі!

Сьогодні маю честь виступити заході «Торговельно-економічні можливості для українських експортерів в рамках Угоди про вільну торгівлю між Україною та Державою Ізраїль», який організований  Державною установою «Офіс з просування експорту України» та поділитись з вами своїми думками щодо перспектив розвитку відносин з Ізраїлем, зокрема, в контексті розвитку наших торговельно-економічних відносин.

У грудні цього року ми будемо відзначати 28-у річницю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Ізраїлем, але за такий короткий історичний час нам вдалося досягти вражаючих результатів:

- ми продовжуємо активний політичний діалог на двосторонньому та міжнародному рівнях;

- наші торгово-економічні відносини забезпечують двосторонню торгівлю  1 млрд. дол. США щорічно;

- наші гуманітарні та культурні зв'язки успішно розвиваються;

- ми підтримуємо плідний міжетнічний діалог.

Зараз наші країни знаходяться у виборчому періоді. Як раз саме сьогодні відбуваються вибори до Кнесету. Певен, що будь-які результати виборів і в Україні  і в Ізраїлі  аж ніяк не змінять дружній характер наших відносин

Значний збіг інтересів на міжнародній арені, взаємна підтримка і, що найважливіше - взаємна довіра та відкритість, дають обом сторонам міцну основу для надійного майбутнього відносин між Україною та Ізраїлем.

Треба зазначити, що наші економічні відносини є однією із найуспішніших сфер нашого співробітництва. За даними Державної служби статистики України за 2018 р. обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та Ізраїлем склав 1 млрд. 34 млн. дол. США та збільшився, у порівнянні з відповідним періодом 2017 р., на 4,7 % або на 46,8 млн. дол. США (за 2017 р. – 987,2 млн. дол. США). При цьому, експорт становив 777,5 млн. дол. США та зменшився на 2,1 % (за 2017 р. – 794,2 млн. дол. США), а імпорт склав 256,5 млн. дол. США та збільшився на 32,9 % (за 2017 р. – 193 млн. дол. США). Позитивне для України сальдо зовнішньої торгівлі товарами та послугами з Ізраїлем за 2018 р. становило 521,1 млн. дол. США.

В цьому контексті не можна переоцінити важливість підписаної 21 січня цього року в Єрусалимі в присутності Президента України П.О.Порошенка та Прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу Угоди про вільну торгівлю між Україною та Державою Ізраїль.

Перші кроки з підготовки цього документу були здійснені ще в 2010 році Протягом останніх років українськими та ізраїльськими фахівцями велася інтенсивна робота. Було проведено 7 раундів переговорів, кілька відеоконференцій, безліч телефонних обговорень електронних обмінів і т.д. У підсумку, сторонам вдалося підготувати документ, обсяг якого перевищує 450 сторінок, ще і 1500 сторінок додатків,  в якому закріплюється усунення більшості перешкод і бар'єрів у торгівлі товарами між двома країнами.

Після вступу в дію цієї Угоди спроститься торгівля тими товарами, в яких найбільш зацікавлені наші країни. Для України - це торгівля зерном, жирами і маслами, недорогоцінними металами, продуктами рослинного походження, деревиною та виробами з неї, харчовими продуктами. Для Ізраїлю - це торгівля дорогоцінними металами, хімічною продукцією, приладами і апаратами.

Дуже важливо, що в Угоді закріплено положення про можливість лібералізації торгівлі послугами протягом найближчих 2-х років. Це, безпосередньо торкається сфери співробітництва в галузі інновацій та обміну високими технологіями, які, на нашу думку, є одними із найбільш перспективних сфер нашого співробітництва.  

Безумовно, введення режиму вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем дозволить істотно наростити обсяги взаємного товарообігу. Ми можемо говорити про реальну можливість збільшити за 5 років наш товарообіг до 2 млрд. дол. США. 

Певен, що мої колеги сьогодні розкажуть більш  детально про всі переваги цього документу для українського та ізраїльського бізнесу.

В свою чергу, хотів би привернути увагу до політичного значення цього документу. Він стає одним із наріжних документів у всьому комплексі наших відносин. В ньому закріплено, що обидві сторони бажають розвивати та зміцнювати дружні відносини, особливо в сферах економічного співробітництва та торгівлі, розширяти та диверсифікувати взаємне співробітництво в сферах, що становлять спільний інтерес, в тому числі в сферах, неохоплених цією Угодою про вільну торгівлю.

Важливо відзначити, що при схвалені цього документу Кабінетом Міністрів України було зазначено, що дія Угоди не буде розповсюджуватись на території тимчасово окупованих внаслідок збройної  агресії Російської Федерації територій Автономної Республіки Криму, міста Севастополя та окремих територій Донецької та Луганської областей до повного відновлення конституційного ладу держави Україна на них.  В свою чергу, в Угоді зазначено, що для Ізраїлю, територією на яку розповсюджується дія Угоди для цілей торгівлі товарами, визнається територія, де застосовується її митне законодавство.

Введення в дію режиму вільної торгівлі товарами позитивно позначиться не тільки на самій торгівлі, а також, наддасть важливі сигнали  для розвитку всього комплексу наших економічних відносин з Ізраїлем.

Новітні технології і інновації, інвестиції,  кібербезпека, охорона здоров'я та фармацевтика, космічні програми, банківська справа та фінанси, будівництво та громадські об'єкти - це лише деякі перспективні сфери співробітництва між Ізраїлем і Україною.

Україна з оптимізмом дивиться на перспективи двостороннього економічного співробітництва з Державою Ізраїль і готова його прискорювати, використовуючи такий потужний інструмент, як Угода про вільну торгівлю.

Певен, що сьогоднішній захід зробить помітний внесок  в розвиток співробітництва між Україною та Ізраїлем в торговельно-економічній сфері, буде сприяти подальшому розвитку наших багатогранних  відносин.

Окрема, хотів би подякувати організаторам цього заходу, який фінансується в рамках ініціативи ЄС EU4Business та реалізується ЄБРР за підтримки Держустанови Офісу з просування експорту.

Бажаю всім учасникам заходу плідної роботи.

Дякую за увагу.

  

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux