• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Виступ Посла України в Державі Ізраїль Г.О.Надоленка на конференції «Щодо стану та перспектив розвитку українсько-ізраїльських торгівельно-економічних відносин»
Опубліковано 28 лютого 2017 року о 20:00

Виступ на конференції «Щодо стану та перспектив розвитку українсько-ізраїльських торгівельно-економічних відносин» (м. Київ)

Шановні пані та панове, колеги та друзі!

Сьогодні маю честь виступити на цій представницькій конференції та поділитись з вами своїми думками щодо перспектив розвитку наших торгівельно-економічних відносин з Ізраїлем.

Ізраїль є одним із основних і перспективних торгово-економічних партнерів України  в регіоні Східного Середземномор’я та Близького Сходу.  У наших торгівельних відносинах вдається, в цілому, зберігати досягнутий рівень взаємного товарообігу по товарах та послугах.

Останні статистичні дані свідчать, що у 2016 році обіг торгівлі товарами та послугами між Україною та Ізраїлем склав 861,7 млн. дол. США та зменшився, у порівнянні з відповідним періодом 2015 р., на 7,9 %. Серед позитивних факторів минулого року треба відзначити збільшення торгівлі послугами, яка за 2016 р. становила 188,3 млн. дол. США та збільшилась, у порівнянні з відповідним періодом 2015 р., на 11,8%. В минулому році зберігалось позитивне для України сальдо зовнішньої торгівлі товарами та послугами з Ізраїлем яке становило 454,3 млн. дол. США.

Подолання негативних тенденцій в торгівлі та розширення наших торговельно-економічних відносин знаходиться є пріоритетним напрямком роботи  Посольства.

Активізації економічного співробітництва сприяли проведені за останній час українсько-ізраїльські  заходи. Це, насамперед, економічна складова переговорів Президента України П.О.Порошенка з вищим керівництвом Ізраїлю. Сподіваємось, що запланований на травень цього року візит Прем’єр-міністра України В.Б.Гройсмана до Ізраїлю, порядок денний якого зосереджений на економічних питаннях,  надасть цьому нових імпульсів. 

Дієвим механізмом для розвитку економічного співробітництва вважаємо діяльність Спільної Українсько-Ізраїльської Комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва, останнє, 9-е засідання якої відбулось 5-6 жовтня 2016 р. в Києві. В ході цього засідання було погоджено комплекс заходів, вжиття яких сприятиме розширенню двосторонньої співпраці в таких галузях, як сільське господарство, науково-технічне співробітництво, метрологія та стандартизація, транспорт, енергетика, фармацевтика, космічні дослідження, тощо. 

Суттєвому розвитку двосторонніх економічних відносин  буде сприяти впровадження зони вільної торгівлі між двома країнами, переговори щодо якої були активізовані останнім часом. Наразі ми готуємось  до проведення наступного 5-го раунду переговорів, який відбудеться вже 8-9 березня 2017 р. в м.Тель-Авів. Сподіваємось вийти на фінальне узгодження тесту цієї Угоди до кінця поточного року.

Посольства активно працює з вдосконалення договірно-правової база українсько-ізраїльських економічних відносин. 7 червня 2016 року в м. Києві була підписана  важлива Угода між Урядом Держави Ізраїль та Кабінетом Міністрів України про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль, яка набрала чинності 5 грудня 2016 року. Наразі завершується узгодження остаточного тексту  до парафованого Імплементаційного протоколу А до цієї Угоди, в якому конкретизується залучення українських будівельників (близько 15 тис.) до роботи в Ізраїлі. 

Виходячи з аналізу структури економік двох країн та взаємної торгівлі, для реалізації економічних інтересів України в Ізраїлі  особливого значення набуває співробітництво в галузі сільського господарства. Інтенсифікація такого співробітництва можлива за рахунок збільшення поставок української сільськогосподарської продукції, а також шляхом  використання передового досвіду Ізраїлю в модернізації агропромислового виробництва, переробці та зберігання продукції, реалізації відповідних науково-дослідних програм.

Успішно розвивається наше співробітництво в транспортній сфері, в першу чергу, в галузі авіаційних перевезень. В грудні 2016 р. було укладено  Протокол, який замінює Додаток до Угоди між Україною та Ізраїлем про повітряне сполучення. В 2016 році було відкрито нові рейси за маршрутом Вінниця - Тель-Авів та Чернівці – Тель-Авів, збільшено частотність на інших напрямках. Зараз щотижня здійснюється більше 50 рейсів між аеропортами України та Ізраїлем. Наша кінцева мета в цій сфері – укладання Угоди «про вільне небо» і ми активно над цим працюємо. 

Хочу зазначити, що Україна завжди готова надати Ізраїлю допомогу у разі виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, як це і було нещодавно       під час  масових лісових пожеж в Ізраїлі. Наприкінці листопада 2016 року в Ізраїлі стались значні пожежі. В ліквідації цього стихійного лиха Ізраїлю допомогли багато країн, в тому числі і Україна, яка оперативно направила для гасіння пожеж 2 спеціалізовані  літаки «АН-32П».

В цьому контексті ми пропонуємо розглянути проект налагодження співробітництва між українською авіабудівною корпорацією «Антонов» та ізраїльською компанією «Elbit Systems» відносно участі у виробництві спеціалізованих літаків, зокрема, для пожарогасіння. Такі літаки могли би будуватись на українській платформі та оснащуватись передовою ізраїльською авіонікою, що дозволило би їм бути конкурентоспроможними на світовому авіаринку.   

Вважаю, що перспективним напрямком нашої співпраці з Ізраїлем є співробітництво  в сфері новітніх ІТ-технологій, кібербезпеки, створенні нових програмних продуктів. Для України цікавим є ознайомлення з ізраїльською практикою державної та приватної підтримки розвитку новітніх технологій, комерціалізації наукових досліджень, створення «стартапів», заохочення інвестицій в наукові дослідження, діяльності венчурних фондів.

Окремо, хотів би зупинитись на питанні інвестиційного співробітництва. На сьогодні багато компаній з ізраїльським капіталом присутні на українському ринку.

У нас є кілька гарних прикладів успішної співпраці в інвестиційній сфері, зокрема, в сфері нерухомості. Ізраїльські девелоперські компанії плідно працюють в Україні протягом вже тривалого часу. Яскравим прикладом цього є успішна бізнес діяльність в Україні  нашого Почесного консула в Єрусалимі пана Офера Кежнера. Сподіваємося, що ізраїльські компанії продовжать нарощувати прямі інвестиції в Україну. Ми, у свою чергу, готові підтримувати потенційних ізраїльських інвесторів і запрошуємо ізраїльські бізнесові кола до більш активного інвестування в українську економіку.  

З метою активізації нашої економічної співпраці Посольством заплановано проведення найближчим часом  низки  заходів економічного спрямування. Так вже   6-7 березня 2017 р. буде проведена  торгова місія представників українських ділових кіл  в Державу Ізраїль, в квітні-травні 2017 року організовуємо українсько-ізраїльський інноваційний день, а також «роуд-шоу» в Ізраїлі з метою презентації українських інвестиційних проектів.

Реалізація наявного потенціалу співробітництва можлива шляхом активізації співробітництва між діловими колами України та Ізраїлю за участі наших бізнес-асоціацій. Тому, наприкінці хотів би подякувати організаторам цієї конференції та відзначити плідну діяльність ділової ради «Україна - Ізраїль» під керівництвом Олександра Павлова, справжнього професіонала в сфері українсько-ізраїльської бізнес-співпраці.

Бажаю всім учасникам конференції плідної роботи.

Дякую за увагу.

  

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux