• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Виступ Посла України в Державі Ізраїль Г.О.Надоленка на міжнародній технологічній конференції «Ukrainian Israeli Innovation Summit»
Опубліковано 20 листопада 2018 року о 20:00

Виступ на першій українсько-ізраїльській міжнародній технологічній конференції «Ukrainian Israeli Innovation Summit» (м. Київ)

Шановні пані та панове, колеги та друзі!

Сьогодні маю честь виступити на першій українсько-ізраїльській міжнародній технологічній конференції Ukrainian Israeli Innovation Summit 2018 та поділитись з вами своїми думками щодо перспектив розвитку наших відносин з Ізраїлем, зокрема, в сфері високих технологій та науково-технічного співробітництва.  

Я радий відзначити динамічний розвиток всього комплексу українсько-ізраїльських відносин. У грудні цього року ми будемо відзначати 27-у річницю встановлення дипломатичних відносин, але за такий короткий історичний час нам вдалося досягти вражаючих результатів:

- ми продовжуємо активний політичний діалог на двосторонньому та міжнародному рівнях;

- наші торгово-економічні відносини забезпечують двосторонню торгівлю  1 млрд. дол. США щорічно;

- наші гуманітарні та культурні зв'язки успішно розвиваються;

- ми підтримуємо плідний міжетнічний діалог.

Вважаю, що значний поштовх для розвитку двосторонніх відносин в останні роки був досягнутий завдяки встановленим особистим відносинам на найвищому рівні, активному міжпарламентському співробітництву, засіданню спільної міжурядової комісії, удосконаленню правової основи двосторонніх відносин та інтенсивному обмін візитами на різних рівнях.

Значний збіг інтересів на міжнародній арені, взаємна підтримка і, що найважливіше - взаємна довіра та відкритість, дають обом сторонам міцну основу для надійного майбутнього відносин між Україною та Ізраїлем.

Ізраїль є одним із основних і перспективних торгово-економічних партнерів України  в регіоні Східного Середземномор’я та Близького Сходу.

За останнім статистичними даними за 9 місяців 2018 р. обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та Ізраїлем склав 783,9 млн. дол. США та збільшився, у порівнянні з відповідним періодом 2017 р., на 8,8 % або на 63,4 млн. дол. США. При цьому, експорт становив 604,9 млн. дол. США та збільшився 5,4 %, а імпорт склав 179 млн. дол. США та збільшився на 22 %. Позитивне для України сальдо зовнішньої торгівлі товарами та послугами з Ізраїлем за 9 місяців 2018 р. становило 425,9 млн. дол. США.

Ми можемо з упевненістю очікувати, що за підсумками 2018 року взаємний товарообіг перевищить 1 млрд. дол. США.

Активізації економічного співробітництва сприяли проведені за останній час українсько-ізраїльські  заходи. Це, насамперед, економічна складова переговорів Президента України П.О.Порошенка з вищим керівництвом Ізраїлю. Сподіваємось, що запланований на кінець листопада цього року візит Президента України П.О.Порошенка до Ізраїлю, порядок денний якого зосереджений на економічних питаннях,  надасть цьому нових імпульсів. 

Ключової подією цього візиту має стати підписання Угоди про вільну торгівлю між двома країнами. Протягом більше ніж 5-ти років українськими та ізраїльськими фахівцями велася інтенсивна робота з підготовки цього документа. Було проведено 7 раундів переговорів, кілька відеоконференцій, безліч телефонних обговорень електронних обмінів і т.д. У підсумку, сторонам вдалося підготувати документ, обсяг якого перевищує 450 сторінок, в якому закріплюється усунення більшості перешкод і бар'єрів у торгівлі товарами між двома країнами.

Після підписання цієї Угоди спроститься торгівля тими товарами, в яких найбільш зацікавлені наші країни. Для України - це торгівля зерном, жирами і маслами, недорогоцінними металами, продуктами рослинного походження, деревиною та виробами з неї, харчовими продуктами. Для Ізраїлю - це торгівля дорогоцінними металами, хімічною продукцією, приладами і апаратами.

Дуже важливо, що в Угоді закріплено положення про можливість лібералізації торгівлі послугами протягом найближчих 2-х років. Це, між іншим, безпосередньо торкається сфери співробітництва в галузі інновацій та обміну високими технологіями, що є предметом нашого сьогоднішнього форуму.   

Безумовно, введення режиму вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем дозволить істотно наростити обсяги взаємного товарообігу. Ми можемо говорити про реальну можливість збільшити за 5 років наш товарообіг до 2 млрд. дол. США.

Безумовно традиційно торгівля важлива, однак нові реалії сучасного світу диктують нам необхідність дивитись у майбутнє та розвивати наші відносини у нових сферах. Це перш за все розвиток нашої співпраці у сфері високих технологій та ІТ. Це саме те, заради чого ми зібрались сьогодні.

Ізраїль справедливо вважається однією з найбільш технологічно розвинених країн світу, нацією старт-апів. У міжнародному рейтингу конкурентоспроможності, який щорічно публікується Всесвітнім економічним форумом, у 2017 р. Ізраїль посів третє місце в сфері інновацій, поступившись лише Швейцарії і США,  а Україна - на 61-му. У глобальному індексі інновацій Bloomberg за 2017 р. Ізраїль посідає 10 місце в рейтингу інноваційних держав. При цьому Ізраїль посідає перше місце за інтенсивність науково-технічних розробок та концентрацією дослідників на душу населення, операціями з венчурним капіталом, валовими внутрішніми інвестиціями підприємств в науково-технічні дослідження та чисельностю дослідників на підприємствах. 

Експорт ізраїльської сфери високих технологій виріс у 2017 р. в порівнянні з 2016 р. на 6%  та склав 46,5 млрд. дол. США, що становить 46% від загального експорту згідно з даними Ізраїльського Інституту експорту.  Ізраїльські високотехнологічні компанії у 2017 р.  залучили 5,24 млрд. дол. США у 620 угодах відповідно до щорічного звіту IVC Research Center. 

Впевнене зростання демонструє ізраїльська індустрія кібербезпеки: в 2017 р. Ізраїль експортував продукти і послуги в сфері кібербезпеки на загальну суму понад 3 млрд. дол. США. У Ізраїлі існує понад 350 зарубіжних науково-дослідних центрів, що представляють більшість світових технологічних фірм та брендів, таких як Apple, Google, Facebook, Huawei, Samsung, Intel, IBM, Amazon, і список продовжується. У 2017 р. 11% всіх венчурних інвестицій у новітні технології було спрямовано  в Ізраїль.

Сьогодні Ізраїль – світовий лідер за кількістю стартап-компаній. На початку 2000-х років кожні 40 хвилин створювалася нова, зараз їх, за деякими даними, понад 4 тисячі. На Нью-Йоркській біржі високих технологій NASDAQ Ізраїль поступається лише США та Канаді. А з інвестицій в ноу-хау на 10 тисяч населення Ізраїль перевершує США в 2,5 рази і в 30 разів Європу. В 2017 р. в результаті розміщення акцій на 4-х світових біржах 14 ізраїльських високотехнологічних  компаній залучили 496 млн. дол. США.

Президент України Петро Порошенко у своєму останньому зверненні до українського парламенту наголосив, що розвиток сфери ІТ надзвичайно важливий для економіки України.

Тому, найбільш перспективним напрямком нашої співпраці з Ізраїлем є співробітництво  в сфері новітніх ІТ-технологій, кібербезпеки, створенні нових програмних продуктів. Для України цікавим є ознайомлення з ізраїльською практикою державної та приватної підтримки розвитку новітніх технологій, комерціалізації наукових досліджень, створення «стартапів», заохочення інвестицій в наукові дослідження, діяльності венчурних фондів. Думаю, що ці питання будуть в центрі уваги сьогоднішніх обговорень.

Певен, що наш форум внесе помітний вклад в розвиток співробітництва між Україною та Ізраїлем у сфері новітніх технологій, буде сприяти подальшому розвитку наших багатогранних  відносин.

Бажаю всім учасникам форуму плідної роботи.

Дякую за увагу.

  

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux