• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Коментар МЗС з нагоди схвалення Третім комітетом 72-ї сесії ГА ООН проекту резолюції «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)»
Опубліковано 15 листопада 2017 року о 09:02

14 листопада 2017 року Третій комітет 72-ї сесії ГА ООН схвалив проект резолюції «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)». Співавторами документа стали 42 країни з різних частин світу, зокрема:  Австралія, Австрія, Албанія, Бельгія, Болгарія, Гаїті, Грузія, Данія, Естонія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Кірібаті, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Маршалові острови, Мікронезія, Молдова, Нідерланди, Норвегія, Палау, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Сполучене Королівство, США, Туреччина, Україна, Фінляндія, Франція, ФРН, Хорватія, Чеська Республіка, Чорногорія, Швеція, Японія. Незважаючи на шалений тиск з боку Російської Федерації, «за» документ проголосувала 71 держава, проти – 25 і 77 утрималось.

Ця резолюція є логічним продовженням минулорічної резолюції Генасамблеї 71/205 щодо прав людини в окупованому Криму. Рішення щодо внесення нового документа зумовлене продовженням РФ злочинної політики в окупованому Криму. Доводиться констатувати, що Росія не виконала жодного з положень попередньої резолюції ГА ООН, посилюючи репресії щодо до етнічних українців, кримських татар та інших осіб, які висловлюють незгоду з окупацією півострова. Не зважаючи на численні звернення УВКПЛ, Росія відмовляє представникам ООН у доступі на територію тимчасово окупованого Криму.

Такі оцінки реальної ситуації з правами людини у сьогоднішньому Криму збігаються з висновками Управління Верховного Комісара ООН з прав людини, яке на виконання резолюції 71/205 підготувало та у вересні цього року оприлюднило окрему доповідь «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)». У Доповіді робиться однозначний висновок: «ситуація з правами людини у Криму після його окупації Російською Федерацією значно погіршилася». 

Цьогорічна резолюція, яка сьогодні пройшла затвердження у профільному Третьому комітеті ГА ООН, має на меті змусити Росію як державу-окупанта припинити грубі порушення прав та основних свобод людини. Оновлений текст резолюції значною мірою підсилює вимоги міжнародного співтовариства до країни-окупанта:

По-перше, це підтримка України в питанні деокупації Криму. Оголошена на 72-у засіданні ГА ООН ініціатива Президента України щодо створення міжнародної групи друзів Криму зі схваленням резолюції отримає міцну основу.

По-друге, документ містить заклик до виконання проміжного рішення (наказу) Міжнародного суду ООН у справі Україна проти РФ від 19 квітня 2017 року, яке досі не виконано Росією. Маємо консолідувати зусилля та примушувати РФ до його виконання.

По-третє, залишається закритим доступ до півострова міжнародним моніторинговим місіям. Ця проблема безпосередньо впливає на повсякденне життя мешканців Криму, а відтак потребує негайного вирішення. Постійний прямий міжнародний моніторинг ситуації матиме стримуючий ефект та виступатиме в ролі контролюючого механізму за дотриманням РФ своїх обов’язків як окупаційної влади згідно з міжнародним гуманітарним правом. Резолюція є одним з елементів тиску на РФ та відкриття Криму для міжнародного моніторингу.

Важливо, що резолюція засуджує незаконне застосування на тимчасово окупованій території України правової системи РФ, в т.ч. ретроактивне, а також експропріацію власності і автоматичне поширення російського громадянства на резидентів Криму, відповідно до міжнародного гуманітарного права забороняє призов мешканців півострова до лав ЗС РФ.

Наступним етапом стане розгляд проекту резолюції на пленарному засіданні ГА ООН у другій половині грудня 2017 року і головне – примушення Російської Федерації до її повного виконання.

Закликаємо міжнародне співтовариство об’єднатися навколо спільних цінностей та захистити жителів Криму від свавілля окупантів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux