• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Прес-реліз Щодо проблем лікування та реабілітації в ізраїльських медичних установах громадян України, постраждалих під час масових зіткнень в Києві
Опубліковано 02 квітня 2014 року о 17:51

31 березня 2014, медичний центр «Каплан»

 

Учасники прес-конференції: Посол України в Державі Ізраїль Геннадій Надоленко, представники та лікарі медичного центру «Каплан», керівники українських та ізраїльських волонтерських організацій Наталія Попова та Ганна Жарова.

 

7 березня 2014 р. до Ізраїлю прибули громадяни України, постраждалі під час масових зіткнень в Києві у лютому ц.р.  До числа потерпілих, які були направлені для отримання медичної допомоги в ізраїльських клініках, входило 10 осіб: А.Запотоцький, 1980 р.н., О.Гуч, 1986 р.н., С.Железняк, 1981 р.н., А.Наталенко, 1982 р.н., Р. П’ятковський, 1983 р.н., В.Бондаренко, 1972 р.н., В.Бедюк, 1997 р.н., С.Трапезун, 1977 р.н., Ю.Білокоз, 1964 р.н., О.Шкіль, 1992 р.н.

Група була сформована та підготовлена до відправки в Ізраїль зусиллями волонтерських організацій та за підтримки єврейської общини України і Ділової Ради "Україна-Ізраїль". Вибір медичних установ, в яких постраждалих планувалося лікувати, також був здійснений зусиллями волонтерів.

Спільними зусиллями Посольства України в Ізраїлі та ізраїльських волонтерів поранених було розміщено у двох ізраїльських медичних центрах «Адасса» (Єрусалим) та «Каплан» (Реховот), організовано постійне чергування волонтерів у клініках та супровід потерпілих, забезпечено належні умови перебування, включно з культурною програмою.

П’ять потерпілих  завершили лікування та повернулися в Україну: С.Железняк і А.Наталенко (17.03.14), В.Бедюк, С.Трапезун та Ю.Білокоз (24.03.14).

На даний момент на території  Держави Ізраїль перебуває п’ять постраждалих громадян України, які мали найтяжчі поранення і яким були проведені складні хірургічні операції. Потерпілі отримують медичну допомогу в місцевих клініках: О.Гуч (медичний центр «Адасса», м.Ейн-Керем), А.Запотоцький (реабілітаційний центр «Адасса», м. Єрусалим), О.Шкіль (медичний центр «Каплан», м. Реховот), Р. П’ятковський та В.Бондаренко (лікарня «Герцфельд», м.Гедера).

Станом на 25 березня 2014 р. на потреби лікування зазначених громадян України на рахунки ізраїльських клінік «Каплан» та «Адасса» було переведено 266 тис. дол. США (116 тис. тис. дол. США – на рахунок клініки «Каплан», 150 тис. дол. США – на рахунок клініки «Хадасса». Зазначені кошти були надані  українським Благодійним фондом «Фонд громади Приірпіння», Всеукраїнським Форумом російськомовного єврейства, ізраїльськими волонтерськими організаціями та приватними особами.

З цієї суми було, зокрема, сплачено:

-  67 320 дол. США – за лікування п’ятьох громадян України – С. Железняка, А.Наталенка, С.Трапезуна, Ю.Білокоза, В.Бедюка у клініці «Каплан»;

-  150 тис. дол. США – за лікування двох громадян України – А.Запотоцького та О.Гуча у клініці «Хадасса».

За попередніми підрахунками клініки «Каплан», загальна вартість лікування та необхідної за відповідними медичними показниками і рекомендаціями реабілітації О.Шкіля, Р.П’ятковського, В.Бондаренка може становити 315 тис. дол. США.

На даний момент вартість лікування громадян О.Шкіля, Р.П’ятковського, В.Бондаренка становить 184 500 тис. дол. США. Заборгованість за їхнє лікування складає 135 526 дол. США.

Вартість лікування громадян А.Запотоцького та О.Гуча становить 241 619 дол. США. Заборгованість за їхнє лікування становить 91 619 дол. США.

З метою вирішення проблеми оплати лікування українських громадян, було досягнуто домовленості з Благодійним фондом «Фонд громади Приірпіння», який гарантував клініці «Каплан» направлення 315 тис. дол. США.

Зусиллями волонтерів відбувається збір благодійних внесків від приватних осіб, Посольство також опрацьовує отримання допомоги від низки ізраїльських компаній.

Водночас, Посольство звернулося до Міністерства охорони здоров’я, МЗС Ізраїлю та депутатів Кнессету щодо можливості залучення релевантної державної допомоги. Водночас, реалізація цією співпраці на даному етапі ускладнена через триваючий страйк працівників ізраїльського зовнішньополітичного відомства.

 

https://www.youtube.com/watch?v=5vxfLL4E_i8&feature=youtu.be

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux