Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Щодо змін в режимі в'їзду і перебування іноземців в Україні під час карантину
Опубліковано 01 липня 2020 року о 09:00

12 червня 2020 року Уряд України прийняв ряд нормативних документів, відповідно до яких, зокрема:

1. Скасовано тимчасову заборону перетинання державного кордону України іноземцями та особами без громадянства на в’їзд в Україну. Відповідно, скасовано процедуру погодження Міністерством закордонних справ України в’їзду в Україну іноземців та осіб без громадянства.

2. Встановленно на період дії карантину обов’язкової вимоги щодо наявності у іноземців та осіб без громадянства, які мають намір в’їхати в Україну, полісу (свідоцтва, сертифікату) страхування витрат, пов’язаних з лікуванням COVID-19, обсервацією. Ця вимога не застосовуватиметься лише до іноземців та осіб без громадянства, що постійно проживають в Україні.

3. Вимога щодо проведення обов’язкової обсервації застосовуватиметься лише до осіб, які прибувають в Україну з країн із значним поширенням COVID-19, та громадян (підданих) таких держав.

Водночас, вказана вимога не поширюватиметься на осіб, що надали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу «Дій вдома» (https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.gov.diia.quarantine&hl=ua) Єдиного державного веб-порталу електронних послуг до перетину державного кордону, а також такі категорії подорожуючих (у разі, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою):

- громадян (підданих) держав із значним поширенням COVID-19, які не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів;

- працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей.

Hebrew ( .docx , 16.00 Кб )


24 червня 2020 року Кабінетом Міністрів України видано постанову № 522 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392» (текст постанови розміщено на урядовій веб-сторінці за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-kabinetu-ministriv-ukrayini-vid-20-travnya-2020-r-t250620).

Вказаною постановою до тимчасового порядку в’їзду і перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства в умовах карантину внесено такі зміни:

1. Запроваджено можливість припинення обсервації та самоізоляції осіб, які є громадянами (підданим) держави із значним поширенням COVID-19 або прибули в Україну з таких держав, у зв’язку з перетином пунктів пропуску через державний кордон на в’їзд в Україну або контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію України в Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі та виїзду з них, у разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, проведеного після перетину особою державного кордону або зазначених пунктів.

2. Уточнено вимоги до полісу медичного страхування, який має подаватися іноземцями та особами без громадянства уповноваженим органам України в рамках прикордонного контролю, – для цілей в’їзду та перебування в Україні під час карантину такий поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування повинен бути виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією - партнером на території України (асистанс), та покривати витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, і бути дійсним протягом строку перебування особи в Україні.

3. Уточнено категорії осіб, які можуть в’їжджати в Україну без проходження ізоляційних процедур.

Зокрема, від обов’язкової обсервації та самоізоляції у зв’язку з перетинанням державного кордону на в’їзд в Україну звільнено учасників зовнішнього незалежного оцінювання та вступних випробувань, зокрема для вступу через освітні центри «Крим — Україна» та «Донбас — Україна» за запрошенням закладу вищої (фахової передвищої) освіти, разом з однією особою, що супроводжує кожного з них, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux